polskaracja.pl: Nie żyje
źródło: Henryk Niestrój www.instagram.com/henrykniestrojfotografia

Nie żyje słynny producent filmowy. Stworzył m.in. “Kac Vegas” i “Kosmiczny mecz”

Nie żyje Daniel Goldberg, który był znanym scenarzystą i producentem filmowym. Stworzył m.in. “Kac Vegas” i “Kosmiczny mecz”. Odszedł w Los Angeles w wieku 74 lat.

Kariera Goldberga zaczęła się dzięki filmowi “Klopsiki” z 1979 roku, w reżyserii Ivana Reitmana. Artysta wiele razy angażował się w projekty tego twórcy, współpracując przy znanych filmach takich, jak: “Kosmiczny mecz”, “Road Trip”, “Ewolucja” czy “Old School“. Była to niemalże 30-letnia udana współpraca.

Daniel Goldberg zaczął być rozpoznawany w latach 90. Współpracował przy animowanych programach telewizyjnych “Beethoven” oraz “Extreme Ghostbusters”.

-Dan kochał filmy tak bardzo, jak żadna inna osoba, którą kiedykolwiek spotkałem. Nawet po tym, jak mój ojciec zmęczył się rozmową, Danny nadal rozmawiał ze mną o filmach podczas kolacji, drinków, deserów i kawy. Brzydził się spoilerami i odmawiał oglądania zwiastunów. Czcił doświadczenie kina i nie mógł się doczekać rozmowy po napisach końcowych – napisał Jason Reitman, syn znanego filmowca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Władimir Putin podpisał dekret o zakończeniu specjalnej operacji wojskowej”. Doniesienia o tajemniczym komunikacie

źródło: gazeta.pl / Interia.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również