polskaracja.pl: Nie żyje
źródło: pixabay.com

Nie żyje Frederic Forrest. Słynny aktor walczył z długą chorobą

Nie żyje słynny aktor Frederic Forrest. Fani najlepiej znają go m.in. z “Czasu apokalipsy”. Artysta, który był nominowany do Oscara, zmarł w wieku 86 lat po ciężkiej chorobie. Smutną wiadomość potwierdził jego przyjaciel Barry Primus.

Gwiazdora pożegnali również jego znajomi i współpracownicy. Był osobą lubianą, a przede wszystkim zaangażowaną w to, co robi.

– Zmarł wielki i ukochany Frederic Forrest. Dziękuję wszystkim jego fanom i przyjaciołom za wsparcie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Był niezwykłym aktorem i genialnym człowiekiem, a ja miałam szczęście, że był w moim życiu. Był spokojny – napisała Bette Midler, z którą aktor wystąpił w czterech filmach w tym w “Róży”.

Frederic Forrest urodził się 23 grudnia 1936 roku. Najlepiej kojarzoną rolą aktora był Huston Dyer z “Róży” z 1979 roku. To właśnie za nią otrzymał nominację do Oscara za najlepszą drugoplanową postać, jak również do Złotego Globu. Współpracował także z Francisem Fordem Coppolą przy stworzeniu czterech dzieł. Ostatnim filmem, w jakim wystąpił była produkcja “Wszyscy ludzie króla” z 2006 roku. Wiadomo, że problemy zdrowotne gwiazdora zaczęły się we wrześniu 2022 roku. Najbliżsi artysty zorganizowali zbiórki pieniędzy, na jego leczenie. Niestety wysiłki lekarzy nie przyniosły spodziewanego efektu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prigożyn atakuje Putina. Wagnerowcy coraz bliżej Moskwy

źródło: Interia.pl / Onet / Filmweb

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również