polskaracja.pl: Nie żyje znany zakopiański milioner
źródło: CC-BY-SA-3.0, Robert Parma

Nie żyje młody zakopiański milioner. Fortuny dorobił się na reniferach i inwestując w nieruchomości

Media obiegła informacja o śmierci znanego milionera z Zakopanego. Osiągnął on ogromny sukces za sprawą inwestycji w branżę gastronomiczną. Swoje pierwsze duże pieniądze zarobił kilkanaście lat temu, kiedy sprowadził do naszego kraju pierwsze renifery. Marian Pędzimąż odszedł w wieku 38 lat.

Biznesmen został znaleziony we wtorek rano w swoim domu. Na ten moment wykluczono udział osób trzecich w tym incydencie.

Marianowi Pędzimężowi udało się wybudować na Podhalu wspaniałe, potężne imperium gastronomiczno-turystyczne. Milioner zajmował się również prowadzeniem licznych sklepów na Krupówkach i w Kuźnicach. Przedsiębiorca inwestował także chętnie w nieruchomości i otworzył lodowisko nieopodal stacji narciarskiej Nosal.

Dochodowy biznes zakopiańskiego przedsiębiorcy

Marian Pędzimąż w 2005 r. sprowadził do Zakopanego pierwsze stado reniferów. Po zwierzęta udał się do Laponii dzięki pożyczonej wówczas ciężarówce. Wrócił z reniferami i specjalną dla nich karmą. Zwierzętom szybko udało się przystosować do nowych warunków. Na początku stado, które liczyło 12 osobników, przebywało w “Zagrodzie Św. Mikołaja”.

Przedsiębiorca zadbał o to, by renifery i pracownicy przebrani za Mikołajów stali w galeriach handlowych w największych polskich miastach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Ludzi chcą traktować jak niewolników”. Mentzen wprost o świecie, jaki nam szykują. Nie ma złudzeń

źródło: Onet / Super Express

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również