polskaracja.pl: Władimir Putin
źródło: CC BY 4.0, Kremlin ru

Władimir Putin: „Nie wiem, czy naród rosyjski przetrwa”

Władimir Putin udzielił wywiadu dla państwowej telewizji Rossija-1. Przyznał, że nie jest pewien, jaki los czeka naród rosyjski. Prezydent Rosji, nie ukrywał, że jest pesymistycznie nastawiony, co do przyszłości kraju.

– Jeśli pójdziemy tą drogą upadku Rosji, to myślę, że los wielu narodów Rosji, a przede wszystkim oczywiście narodu rosyjskiego, może się drastycznie zmienić – powiedział Władimir Putin.

– Wątpię nawet, czy taka grupa etniczna jak naród rosyjski przetrwa w obecnym kształcie, zamiast niej pozostaną Moskale, Uralczycy i inni – dodał zaniepokojony polityk.

Putin o planach Zachodu wobec Rosji

Rosyjski dyktator nie ma wątpliwości, że Zachód kombinuje ws. Rosji i chce ją podzielić dla swoich korzyści.

– Ich próby przekształcenia świata wyłącznie dla siebie po upadku ZSRR doprowadziły do tej sytuacji. Oczywiście, będziemy musieli na to odpowiedzieć. Oni mają jeden cel: zlikwidować były Związek Radziecki i jego główną część, czyli Federację Rosyjską. A później pewnie przyjmą nas do tzw. rodziny narodów cywilizowanych, ale tylko częściami, każdą częścią osobno – przyznał.

Wielu ekspertów nie ma złudzeń, że przyszłość Rosji nie rysuje się w jasnych barwach. Abbas Galjamow w rozmowie z CNN podkreślił, że może dojść nawet do zamachu stanu.

– Stan gospodarki rosyjskiej się pogarsza. Wojna jest przegrana. Do Rosji wraca coraz więcej trupów, więc Rosjanie staną przed nowymi trudnościami i będą próbowali znaleźć wyjaśnienie, dlaczego tak się dzieje. Niewykluczone, że spojrzą na proces polityczny i odpowiedzą sobie: “Dlaczego w naszym kraju rządzi stary tyran, stary dyktator” – stwierdził Galjamow.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje aktor znany z serialu “Klan”. Grał również w warszawskich teatrach

źródło: Rossija1

+1
2
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również