polskaracja.pl na co cierpi Łukaszenka białoruski opozycjonista ujawnia
źródło: Aleksander Łukaszenka | Serge Serebro, Vitebsk Popular News/Wikimedia Commons [zdjęcie wykadrowane, poddane desaturacji]

Na co cierpi Łukaszenka? Białoruski opozycjonista ujawnia

Białoruski opozycjonista Walerij Cepkała ujawnił listę zdrowotnych dolegliwości, na które cierpi Aleksander Łukaszenka. Białoruski dyktator miał trafić do szpitala na niedługo po zaplanowanej kolacji z Władimirem Putinem, dlatego w mediach już pojawiają się spekulacje na temat otrucia polityka.

Walerij Cepkała poinformował niedawno, że Aleksander Łukaszenka w stanie krytycznym trafił do Centralnego Szpitala Klinicznego w Moskwie. Miał jednak szybko wrócić do Mińska, co potwierdzałyby doniesienia o konwoju widzianym nieopodal rezydencji dyktatora.

Od dawna wiadome było, że przywódca Białorusi mierzy się z licznymi problemami zdrowotnymi.

– Łukaszenka ma kłopoty z kręgosłupem i to wymaga zabiegu chirurgicznego. Ma problem z kolanem, to też wymaga zabiegu. Ma nadwagę. Według naszych informatorów ma problemy z cukrem. Każdego dnia bierze lek, aby obniżyć poziom cukru. Widać, że porusza się ciężko. Widać, że zmienił się jego stan ogólny. To jest widoczne, że choruje

– mówił dla WP b. ambasador Białorusi w Polsce Paweł Łatuszka.

Pojawiły się jednak kolejne, niepotwierdzone informacje na temat stanu zdrowia dyktatora. Walerij Cepkała w mediach społecznościowych przedstawił listę poważnych dolegliwości, na które w ostatnim czasie miał zapaść białoruski przywódca.

“Pacjent odczuwał nudności i wymioty. Oprócz tych objawów krew płynęła z nosa, dziąseł, a na skórze występowały punktowe wylewy

– objaśnia.

Łukaszenka otruty?

“Biorąc pod uwagę historię z Nawalnym, Skripalsem i Litwinienką, objawy mogą budzić liczne spekulacje na temat zatrucia. Sytuację komplikowało dodatkowo to, że trafił do szpitala po zaplanowanej kolacji z Putinem. Pilnie zebrano najlepszych lekarzy w Moskwie, aby uratować mu życie”

– tłumaczy Cepkała.

CZYTAJ TEŻ: Prezydent Zełenski: Ukraina jest gotowa do rozpoczęcia długo oczekiwanej kontrofensywy

Według tej relacji, moskiewscy lekarze mieli u Łukaszenki zdiagnozować zespół rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego (DIC). Objawem choroby jest powstawanie licznych mikrozakrzepów w małych naczyniach krwionośnych prowadzące do zużycia płytek krwi i innych czynników krzepnięcia i w efekcie do skazy krwotocznej objawiającej się licznymi krwawieniami przede wszystkim w obrębie skóry, nosa i przewodu pokarmowego.

Źródło: wp.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =

Zobacz również