Duda - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/Prezydent RP Andrzej Duda

Duda absolutnym liderem zaufania wśród Ukraińców. W Polsce ufa mu tylko jedna trzecia narodu

Duda został w grudniu zdetronizowany przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w rankingu zaufania do polityków. Głowie państwa ufa 37,1 procent Polaków. Inaczej na lokatora Pałacu Prezydenckiego patrzą natomiast za wschodnią granicą.

Duda znalazł się na pierwszym miejscu w badaniu przeprowadzonym przez ośrodek Info Sapiens LLC. Prezydent zdeklasował nawet przywódcę Stanów Zjednoczonych Joe Bidena i otrzymał 87 procent głosów wśród obywateli Ukrainy.

Duda (ulubionym) prezydentem Ukraińców

Ośrodek badania opinii Info Sapiens LLC przeprowadził ankietę na zlecenie Centrum “Nowa Europa”. Ukraińscy respondenci mieli wskazać polityków, którym ufają i darzą największą sympatią. Duda otwiera zestawienie z rekordowym 87 procent. Drugie miejsce przypadło prezydentowi USA Joe Bidenowi, którego lubi 79 procent Ukraińców. Na trzecim miejscu znalazła się przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Niemka otrzymała 73 procent wskazań w rankingu zaufania. Ostatni na liście znalazł się premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak z 64-procentową ilością wskazań.

Komu najbardziej nie ufają Ukraińcy? 97 procent badanych wskazało tutaj Władimira Putina, co dziwić nie powinno. Drugi na listę trafił przywódca Białorusi Łukaszenka z wynikiem 94 procent. Trzeci w kolejce jest prezydent Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping (73 procent). Czwarte miejsce przypadło Orbanowi (69 procent).

Polacy nie ufają prezydentowi Dudzie

Grudniowy sondaż pracowni IBRiS dla portalu Onet.pl wskazuje, że liderem rankingu zaufania w Polsce jest prezydent Rafał Trzaskowski z wynikiem 39,8 procent. Polityk Koalicji Obywatelskiej zdystansował Dudę, wobec którego zaufanie zadeklarowało tylko 37,1 procent wyborców.

ZOBACZ TEŻ: TVP wykorzystała Donalda Tuska w spocie autopromocyjnym. Niektórzy naprawdę uwierzyli w to, co zrobiła publiczna telewizja

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

+1
0
+1
2
+1
6
+1
1
+1
1
+1
15
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również