polskaracja.pl morawiecki rmf
źródło: Mateusz Morawiecki | YouTube/RMF24

Morawiecki atakuje swojego byłego szefa: “Weź pójdź po rozum do głowy”

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w nerwowy sposób odniósł się do propozycji zaprezentowanej przez Donalda Tuska, by świadczenie 500 plus podnieść nie – tak jak obiecuje wyborcom PiS – od początku 2024 roku, ale już od 1 czerwca roku bieżącego. – Gdzie jest twoja wiarygodność, chłopie? Weź, pójdź po rozum do głowy, zastanów się, czy ktoś uwierzy ci w Polsce – mówił polityk PiS, komentując w ten sposób propozycję złożoną przez Donalda Tuska.

Przypomnijmy, że Morawiecki jako prezes Banku Zachodniego WBK był członkiem Rady Gospodarczej przy premierze i doradzał Donaldowi Tuskowi w latach 2010-2012. Teraz w ostrych słowach zwraca się do swego byłego szefa.

Kaczyński obiecuje wyborcom: Władza da wam 800 plus

Na weekendowym plenum partyjnym szef PiS Jarosław Kaczyński przekonywał wyborców, że od początku 2024 roku słynny program socjalny 500 plus ulegnie przemianie – od tego momentu świadczeniobiorcy będą mogli liczyć na 800 złotych. Oczywiście wymagałoby to zwycięstwa PiS w wyborach, tym samym polityk pokazał, jaką metodą jego partia zamierza zawalczyć o dalsze trwanie u władzy – stosując starą, sprawdzoną metodę oferowania wyborcom kolejnych programów socjalnych.

Pomysł Kaczyńskiego wywołał burzę na polskiej scenie politycznej i zmusił przedstawicieli największych ugrupowań opozycyjnych do zajęcia stanowiska w sprawie – przychylnego bądź niechętnego rozszerzaniu programów socjalnych. W argumentacji przeciwko podwyższeniu świadczenia 500 plus pojawiają się wskazania, że gospodarka Polski znajduje się w kryzysowej sytuacji i dalsze rozszerzanie programów socjalnych może okazać się nadmiernym obciążeniem dla budżetu.

Kierowana przez Donalda Tuska Platforma Obywatelska w nietypowy sposób zareagowała na pomysł Kaczyńskiego – złożyła projekt, by wysokość świadczenia 500+ podnieść nie od nowego roku, ale już od 1 czerwca, by nie kazać świadczeniobiorcom czekać na rozstrzygnięcie wyborów. Właśnie na ten ruch Morawiecki zareagował nerwowo i komentował go przez znaczną część swojej konferencji prasowej.

Morawiecki wbija szpilę swojemu b. szefowi

Na pytania dziennikarzy o stanowisko wobec pomysłu Tuska, polityk PiS odparł, że pomysł podwyższenia świadczenia 500+ od 1 czerwca to “projekt oszusta z PO”. Szef rządu PiS nie zagłębił się w szczegóły tego rozwiązania, kwitując jedynie, że “trudno się do niego odnieść”. Polityk twierdził, że teraz jego były szef “kreuje się na dobrego wujka”.

To znaczy, gdzie jest twoja wiarygodność, chłopie? Weź pójdź po rozum do głowy, zastanów się czy ktokolwiek ci w Polsce uwierzy w twoje intencje

– pouczał Morawiecki.

CZYTAJ TEŻ: Zaskakujące doniesienia ws. Łukaszenki. Chciał uciec przed Putinem do Polski

W tej części wystąpienia polityk dużo czasu poświęcił chwaleniu swojej ekipy rządowej i wbijaniu szpili przedstawicielom największego ugrupowania opozycji, których zwyzywał od “oszustów”. Polityk zapewniał, że PiS dotrzymuje obietnic wyborczych.

Źródło: onet.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − dziesięć =

Zobacz również