Kowalczyk obrzucony jajkami polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/JanuszJaskolka

Minister rolnictwa Kowalczyk obrzucony jajkami na Forum Rolniczym na Podkarpaciu

Przed dwoma dniami w Jasionce nieopodal Rzeszowa odbyło się V Europejskie Forum Rolnicze. Obecny na nim był minister rolnictwa Kowalczyk. Kiedy wicepremier chciał zabrać głos, został obrzucony jajkami przez oburzonych podkarpackich rolników. Na sali przeciwnicy PiS wznosili okrzyki: “Judasze, Judasze!”.

Na V Europejskim Forum Rolniczym goszczono między innymi: wicepremiera i ministera rolnictwa Henryka Kowalczyka i komisarza ds. rolnictwa UE Janusza Wojciechowskiego. To właśnie obecność szefa resortu wywołała największe emocje na widowni.

Podkarpacie nie chce bandyckiej władzy

Na widowni pojawił się Tomasz Buczek z Konfederacji.

– Kowalczyk nie ma prawa zabierać głosu na Podkarpaciu

– krzyczał.

– Incydent na Europejskim Forum Rolniczym przed wystąpieniem wicepremiera i ministra rolnictwa, Henryka Kowalczyka. Grupa mężczyzn skanduje ‘Judasze’, słychać gwizdy. Interweniuje ochrona, w stronę wicepremiera poleciały jajka

– pisze na Twitterze Tomasz Fenske, dziennikarz TOK FM.

By uniknąć jajecznej serii, Kowalczyk musiał wykazać się kocią zwinnością. Niestety nie możemy stwierdzić, czy drogi strój ministra został pobrudzony. Wydarzenie trwało około kilkunastu minut, później interweniowała policja, która wyprowadziła oburzonych obywateli.

Incydent w Jasionce na Podkarpaciu jest o tyle ważny, gdyż w ogólnopolskiej świadomości województwo podkarpackie niechlubnie figuruje jako “bastion PiS-u”. To zdarzenie pokazuje jednak, że poparcie dla grupy trzymającej władzę topnieje w każdym zakątku Polski.

W Kielcach było podobnie

18 marca na targach Agrotech Kielcach rozzłoszczeni rolnicy obrzucili Kowalczyka obelgami.

źródło: wiadomości.gazeta.pl

+1
6
+1
9
+1
10
+1
0
+1
0
+1
3
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również