Ekwador i paczki z bombami polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/ AFPEspanol

Ekwador: bombowe przesyłki dla dziennikarzy. Do eksplozji doszło w siedzibie telewizji

Pięciu ekwadorskich dziennikarzy otrzymało przesyłki zawierające urządzenia elektroniczne z materiałami wybuchowymi. Państwo Ekwador podjęło kroki mające na celu zakończenie procederu zastraszania pracowników prasowych.

Według agencji Reuters, dziennikarze różnych narodowości i mediów otrzymują ostatnimi czasy przesyłki z bombową zawartością. Prokurator główny w Ekwadorze w oświadczeniu zapowiada walkę z nasilającymi się aktami terroru.

Zamach na media

Po analizie zawartości paczek wykazano, że są one podobne i pochodzą prawdopodobnie od tego samego nadawcy. Jedna z takich przesyłek eksplodowała w siedzibie telewizji Ecuavisa w mieście Guayaquil. Jak podaje BBC, do swojego komputera znalezione w przesyłce urządzenie podłączył dziennikarz Lenin Artieda. Urządzenie wyglądało jak pendrive, a chwili podłączenia eksplodowało. Mężczyzna doznał niegroźnych obrażeń.

Ekwadorski rząd stanowczo potępił akty terrorystyczne. W specjalnym oświadczeniu napisano, że wolność słowa to jedna z najważniejszych wartości i jest podstawą kraju demokratycznego.

– Każda próba tłumienia dziennikarstwa i wolności słowa jest działaniem nienawistnym, które powinno być karane z całym rygorem sprawiedliwości

– czytamy w dokumencie.

O sprawie wypowiedział się minister Juan Zapata.

źródło: tvn24.pl

+1
0
+1
0
+1
5
+1
2
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również