polskaracja.pl: Ławrow wygłosił mocne przemówienie
źródło: Screen z Twittera / NEXTA

Ławrow w mocnym przemówieniu o planach Rosji. Wieszczy koniec dominacji Zachodu

Szef MSz Rosji Siergiej Ławrow w czasie środowego wystąpienia w Dumie Państwowej w mocnych słowach atakował Zachód. Rosjanin stwierdził, że zbliża się kres dominacji Sojuszu. Wspomniał przy tym o zmianach w koncepcji polityki zagranicznej Rosji.

– Zachód ma obsesję na punkcie utrzymania jednobiegunowego porządku światowego. Zaktualizowana koncepcja polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej będzie koncentrować się na potrzebie położenia kresu dominacji Zachodu w sprawach międzynarodowych – ocenił szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

Dodał, że przyszłe relacje między państwami nie powinny opierać się jedynie na “egoistycznych interesach” Zachodu, a na sprawiedliwej “suwerennej równości wszystkich państw”.

Polityk atakował kraje NATO o “rażące naruszanie” wspomnianej zasady suwerenności.

– Stany Zjednoczone i ich sojusznicy mają obsesję na punkcie ożywienia neokolonialnego, jednobiegunowego porządku świata, ingerując w obiektywne procesy formowania się i umacniania nowych światowych ośrodków – oświadczył Ławrow.

Kto odpowiedzialny za wojnę?

Siergiej Ławrow skomentował również słowa przewodniczącego NATO Jensa Stoltenberga, który powiedział, wojna na Ukrainie zaczęła się nie w 2022 r. tylko osiem lat wcześniej. Rosjanin nie przebierając w słowach, przypomniał, że „Sojusz Północnoatlantycki przygotowywał wojnę od momentu zamachu stanu i dojścia do władzy nazistów w Ukrainie, którzy obiecali zniszczenie wszystkiego, co rosyjskie w Ukrainie i wyrzucenie Rosjan z Krymu”.

Ławrow dodawał, że Rosja „zrobiła wszystko, aby zmniejszyć napięcie i znaleźć pełne wzajemnego szacunku porozumienie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gwiazda “Dzień dobry TVN” skomentowała pogłoski o swoim odejściu z programu. “Takie jest prawo dżungli”

źródło: Twitter / NEXTA / Wprost

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również