polskaracja.pl: Korwin-Mikke nie wytrzymał
źródło: Screen z Twittera

Korwin-Mikke:  Dlatego pytam się: Ile lat więzienia dostanie rząd… [WIDEO]

Janusz Korwin-Mikke słynący z dosadnych i ostrych wypowiedzi ponownie uderzył w partię rządzącą. “To jest sabotaż energetyczny” – stwierdził nestor polskiej prawicy nawiązując do problemów w temacie węgla.

– Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju. Właśnie próbujecie je pokonać – zaczął były już lider partii KORWiN cytując Stefana Kisielewskiego.

– A kiedy na świecie panował jeszcze dziki, drapieżny kapitalizm, były takie nadwyżki żywności, że palono pszenicą, bo były takie nadwyżki.
Gdybyście wprowadzili kapitalizm w górnictwie, to nie musielibyśmy palić pszenicą, paliłoby się po prostu węglem. Przypominam, że kopalnie prywatne dają zyski, a kopalnie państwowe mają deficyt i są zamykane – stwierdził polityk.

Korwin-Mikke nie przebierał w słowach stwierdzając, że pisowscy doprowadzają do ruiny gospodarkę m.in. poprzez “zasypywanie” kopalń. Ocenił, że za taką karygodność powinno się surowo odpowiadać.

Korwin-Mikke to jest sabotaż

– Dlatego pytam się: Ile lat więzienia dostanie rząd za to, że kopalnie zasypuje, nie zalewa jak w Niemczech, tylko zasypuje, żeby nie można ich było potem odtworzyć? To jest sabotaż gospodarczy i ci ludzie powinni za to siedzieć. Dziękuję za uwagę – skwitował poseł Konfederacji.

źródło: Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 15 =

Zobacz również