polskaracja.pl: Miedwiediew
źródło: / Dmitrij Miedwiediew / Wikipedia CC BY 4,0 Kremiln.ru

„Konflikt na Ukrainie może trwać przez dekady”. Miedwiediew nie przestaje straszyć

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji odwiedził Wietnam. Dmitrij Miedwiediew powiedział, że jeżeli aktualny “reżim w Kijowie” dalej będzie przy władzy, to wojna na Ukrainie będzie trwała długie lata. Polityk, który jest jednym z najbardziej zagorzałych propagandzistów i zwolenników Putina, od dawna straszy trzecią wojną światową.

– Konflikt na Ukrainie może trwać przez dziesięciolecia, jeśli nie zostanie wyeliminowana sama istota jej neonazistowskiego rządu – przekazał Miedwiediew w czasie wizyty w Wietnamie.

Były prezydent Rosji zaznaczył, że jeśli reżim w Kijowie będzie u władzy, to „będą, powiedzmy, trzy lata rozejmu, dwa lata konfliktu, a potem wszystko się powtórzy”.

Miedwiediew nie przestaje straszyć

Miedwiediew przestrzegał niedawno na Telegramie, że jeśli Ukraina znajdzie się w NATO, to “Federacja Rosyjska będzie musiała odpowiedzieć ostro wszelkimi możliwymi środkami”.

Mówił również, że Polska jest “państwem, które nie powinno istnieć”. Podobne zdanie ma o Ukrainie.

– Nadszedł czas, aby powiedzieć, jak zniknie Ukraina i jakie jest ryzyko ponownego konfliktu w Europie i na świecie. Będzie to zależało od tego, jaką drogą potoczy się proces rozpadu tego ginącego państwa w wyniku przegranego konfliktu zbrojnego – zaznaczył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kanclerz Scholz o powrocie do rozmów z Putinem. Postawił pewien warunek

źródło: tass.com / onet.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również