polskaracja.pl: Kanclerz Scholz
źródło: Screen z kanału YouTube

Kanclerz Scholz o powrocie do rozmów z Putinem. Postawił pewien warunek

Jestem gotowy do wznowienia kontaktu z Putinem, kiedy nadejdzie odpowiedni moment – powiedział kanclerz Olaf Scholz. Polityk zapewnił, że chce aktywnie wspierać Ukrainę i doprowadzić do wycofania się Rosjan z okupowanego kraju.

– Minęło trochę czasu od mojej ostatniej rozmowy telefonicznej. Ale kiedy nadejdzie odpowiedni moment, zamierzam ponownie porozmawiać z Putinem – podkreślił.

Kanclerz Scholz został zapytany o koniec wojny. Wyjaśnił wówczas, że Rosja musi zrozumieć, że konflikt nie może zakończyć się jakimś “zamrożonym pokojem”.

Scholz o końcu wojny na Ukrainie

– Wręcz przeciwnie, trzeba osiągnąć sprawiedliwy pokój, którego warunkiem będzie wycofanie się wojsk rosyjskich z Ukrainy – mówił szef niemieckiego rządu

Olaf Scholz zapewnił, że głównym celem Niemiec jest aktywne wspieranie Ukrainy i niedoprowadzanie do konfliktu między Rosją a NATO. We wcześniejszych rozmowach przywódca niemieckiego rządu bez większego rezultatu próbował nakłonić rosyjskiego dyktatora do rezygnacji ze swoich zapędów.

W marcu niemiecki polityk chwalił się faktem przeprowadzonej rozmowy z prezydentem Rosji. Zapewniał, że Putin “jest uprzejmą osobą”, w dodatku rozmawiał z nim po niemiecku bez tłumacza.

-To długie rozmowy, czasem godzina, czasem półtorej. Czasem po niemiecku, czasem z tłumaczeniem – wyjaśniał Scholz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowe doniesienia z granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna opublikowała komunikat

źródło: forsal.pl / TVN24

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również