polskaracja.pl: Grzegorz Braun o ZUS
źródło: Screen z Twittera

Czy rozważacie kontrolowane rozmontowanie tej piramidy finansowej? Grzegorz Braun ostro o ZUS [WIDEO]

Szczęść Boże tym, którzy zostali wmontowani – cóż, siłą – w ten system, w tę piramidę finansową, którą jest ZUS! Pytanie brzmiałoby w ten sposób: Czy państwo w ogóle kiedykolwiek rozważacie hipotezę kontrolowanego rozmontowania tej piramidy finansowej, tak żeby się nie zawaliła na głowy nam, bo już nie następnym pokoleniom Polaków? – pytał z mównicy sejmowej Grzegorz Braun.

– To, co dopłacamy rokrocznie, co budżet państwa musi do tej studni bez dna przelewać, to przecież jest porównywalne z dotychczasowym budżetem obronności Rzeczypospolitej. To nie są kwoty banalne. Czy w ogóle ta kwestia się pojawia? Dobrowolność ZUS. Panie Ministrze! Czy to jest kwestia, która kiedykolwiek stanie na porządku dziennym? – zastanawiał się poseł Konfederacji.

Konfederacja o ZUS

Posłowie Konfederacji od dawna apelują o “stopniową likwidację” obowiązkowych składek na ZUS. W maju Jakub Kulesza przypomniał, że od 2023 roku składki gwałtownie wzrosną, a to będzie kolejny dramatyczny cios w przedsiębiorców. Szczególnie w tych małych.

– Od 2023 roku nawet milion przedsiębiorców będzie płacić wyższe składki na ZUS; to kolejny cios, który może pogrążyć wielu przedsiębiorców – mówił szef koła Konfederacji w czasie konferencji prasowej w Sejmie.

Zdaniem Kuleszy nawet milion przedsiębiorców od nowego roku zapłaci na ZUS prawie 1400 zł, zamiast 1200 zł, jak ma to miejsce obecnie.

– To największa podwyżka składek na ZUS w historii, a należy do tego doliczyć podwyżkę składek na NFZ, których od początku roku nie można już odliczyć od podatku – uświadamiał parlamentarzysta.

źródło: Twitter / bankier.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również