Kaczyński - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube

Kaczyński szczerze o kryzysie i inflacji: “Nie daliśmy sobie rady”

Kaczyński odwiedził w sobotę Janów Lubelski. Wódz bez ogródek stwierdził, że partia w jednej kwestii po prostu zawiodła.

Kaczyński zaprzeczył jakoby było prawdą, że jego przeciwnicy polityczni mają w Polsce duże poparcie. Przyznał jednak, że jeżeli chodzi o inflację, to PiS nie dał sobie rady.

– Ta opowieść, która powoduje, że nasi przeciwnicy mają w Polsce spore poparcie, jest bzdurą. Ta opowieść, można powiedzieć, ma dwa warianty. Ten dla najgłupszych i ten dla trochę bardziej rozgarniętych. Ten dla najgłupszych mówi tak: w Polsce ruina, wszystko się wali, koniec. Każdy to może zobaczyć. Jest taki typ ludzi, którym jeżeli telewizja, której wierzą, a wiadomo, która to telewizja, wiecie która? By ogłosiła dzisiaj, że dzień jest zimny, chmurny, pada deszcz ze śniegiem, to oni by się poubierali ciepło, wzięli parasole. Takim można wmówić wszystko, każdy jedzie, chociażby przez Lubelszczyznę, widzi, jak się zmienia na lepsze. Do niektórych to nie dociera – mówił lider pisowców.

Kaczyński: Przyszły nieszczęścia

Kaczyński zapewnił, że partia dołożyła wszelkich starań, by spełnić najważniejsze obietnice, jednak “przyszły nieszczęścia”, które zniweczyły wiele planów.

— COVID-19 to także nieszczęście gospodarcze. Przyszła wojna w Ukrainie, z nią inflacja, ciężki kryzys gospodarczy. Ktoś powie, że może te tarcze to osłoniły, bezrobocie prawie nie wzrosło, nie było zatrzymania rozwoju gospodarczego, ale jeśli chodzi o inflację, to nie daliśmy sobie rady — powiedział wódz PiS.

Następnie dodał, że partia usiłowała prowadzić politykę w taki sposób, by pokonać inflację i poradzić sobie z całym kryzysem. Jak to jednak w życiu bywa, coś poszło nie tak.

— Miejmy nadzieję, że teraz inflacja będzie co miesiąc spadać, jakoś z tego wyjdziemy i do kryzysu nie doprowadzimy — wyraził nadzieję polityk.

Dodatkowo przypomniał, że rząd wprowadzał rozmaite obniżki podatków i dodatki, które miały ochronić Polaków przed inflacją.

— Jesteśmy dzisiaj bliscy powiedzenia, że się udało. Jeśli to, co przewidują ekonomiści, że co miesiąc będzie lepiej, to będzie można powiedzieć, że się udało — zakończył Kaczyński.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje znany wokalista i muzyk. Miał 62 lata

źródło: Onet, bankier.pl

+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również