polskaracja.pl: Ocean Gate
źródło: Screen z kanału YouTube

Implozja Titana. Firma OceanGate ma nową ofertę dla turystów

Jak informuje portal Insider.com, OceanGate promuje kolejne wyprawy do wraku Titanica. Wszyscy chętni mogą wysyłać swoje zgłoszenia poprzez stronę internetową.

W ofercie pojawił się m.in. kuriozalny zapis, z którego wynika, że podróżującym będzie towarzyszyć francuski nurek PH Nargolet (który wraz z innymi zginął na pokładzie łodzi Titan). Dwie kolejne wyprawy mają teoretycznie odbyć się w czerwcu 2024 roku. Tylko, czy po tym, co się stało pojawią się w ogóle jacyś chętni?

Błędy doprowadziły do katastrofy?

Wciąż trwają badania amerykańskich i kanadyjskich uczonych, którzy próbują ustalić, dlaczego doszło do implozji podwodnej łodzi Titan. Dodatkowo toczą się liczne dyskusje ekspertów dotyczące poziomu bezpieczeństwa na batyskafie. Wiele wskazuje na to, że dopuszczono się poważnych zaniedbań, które ostatecznie doprowadziły do katastrofy. Pasażerowie wcześniejszych wypraw do wraku Titanica zgłaszali bowiem problemy z komunikacją i łącznością. Wielu ekspertów podaje również w wątpliwość jakość materiałów, z których zbudowana była łódź.

Przypomnijmy, że na pokładzie Titana zginęło pięć osób: brytyjski miliarder i podróżnik Hamish Harging, pochodzący z bogatej rodziny Shahzad Dawood i jego syn, współzałożyciel OceanGate Stockton Rush, a także francuski nurek Paul-Henry Nargeolet.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rolnik znalazł balon z rosyjskimi napisami. Na miejscu znaleziska pracują wojsko i policja

źródło: Insider.com / Polsat News

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również