polskaracja.pl: Georgia Meloni
źródło: Screen z kanału YouTube

Giorgia Meloni zapowiada prowadzenie polityki “tak jak w Czechach i w Polsce”

Kandydatka na premiera Włoch Giorgia Meloni obwieściła, że jej rząd poprowadzi taką politykę, jak rządy w Czechach i w Polsce. – Nie jesteśmy potworami, ludzie to rozumieją, niech żyje Europa patriotów – powiedziała w przesłaniu wystosowanym na festyn w Madrycie „Viva22”.

Liderka partii Bracia Włosi przemawiała do uczestników spotkania. Przedstawiła swoje postulaty, które będzie chciała wdrożyć w życie.

– W najbliższych dniach przekształcimy idee w konkretną politykę rządu, tak jak robią to już nasi przyjaciele z Republiki Czeskiej, Polski i jak mam nadzieję szybko zaczną to robić nasi szwedzcy przyjaciele, jak będą to kontynuować nasi łotewscy przyjaciele i, mam nadzieję, przypadnie to w przyszłym roku i Vox. Wytrzymaliśmy do dzisiaj kłamstwa i próby podzielenia nas. We Włoszech wykorzystują sojusz z Vox, by określić nas jako tych, którzy nie mogą kandydować w wyborach, tak jak w Hiszpanii używają sojusz z Braćmi Włochami, by was przedstawić jako tych, którzy nie mogą kandydować – powiedziała Włoszka słynąca ze wspierania konserwatywnych wartości.

Deklaracja Meloni

Przyszła włoska premier zadeklarowała, że będzie prowadziła rozmowy ze wszystkimi rządami różnych formacji.

– Ale jako przewodnicząca Braci Włochów i Europejskich Konserwatystów i Reformatorów będę działała na rzecz tego, by nasza formacja pokazała skuteczność swoich idei, wygrała wybory i zdobyła władzę w każdym kraju – zapewniała.

Polityk dodała, że zrobi wszystko, by Europa stała się politycznym gigantem (nie gigantem biurokratycznym). Zdaniem Meloni Unia Europejska powinna być bardziej odważna w stawianiu czoła wyzwaniom, a także “bardziej pokorna, gdy chodzi o kwestie lokalne, w których polityka krajowa lepiej funkcjonuje”.

źródło: tysol.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =

Zobacz również