Duda - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/wykop.pl

Duda miłosierny dla przestępców handlujących nielegalnymi substancjami psychoaktywnymi. Właśnie jak gdyby nigdy nic ułaskawił dilera dopalaczy

Duda ochronił przed więzieniem dilera nielegalnych substancji psychoaktywnych. Prezydent znalazł się tym samym w ogniu krytyki, bowiem to już drugi raz, kiedy ułaskawia przestępcę narkotykowego.

Duda poprzednio ułaskawił niesławną Paulinę P., którą sąd w 2014 skazał na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat za handel mefedronem. Dwa lata później Sąd Rejonowy Warszawa-Wola zniósł zawieszenie kary ze względu na unikanie kontaktów z kuratorem. Przestępczyni otrzymała akt łaski ze strony PAD-a, pomimo wyraźnego sprzeciwu prokuratora generalnego Ziobry oraz sędziego, który wydał wyrok. Według informacji do których dotarły dziennik “Fakt” oraz “Rzeczpospolita” , Paulina P. “wiedzie dzisiaj luksusowe życie”.

– Usłyszała wyrok więzienia w zawieszeniu, który został odwieszony, bo wielokrotnie zmieniała miejsce zamieszkania, nie informując o tym sądu i kuratora. Odsiadki udało jej się uniknąć właśnie dzięki ułaskawieniu Dudy, który uzasadnił to względami humanitarnymi. Wcześniej we wniosku o prawo łaski obrońcy Pauliny P. uzasadniali, że ma ona do spłacenia duży kredyt i trudną sytuację rodzinną, bo mąż też ma do odbycia odsiadkę za narkotyki

– czytamy na portalu rp.pl.

Duda łaskawy dla dilerów i przestępców seksualnych

Tym razem lokator Pałacu Prezydenckiego postanowił po raz kolejny wzbudzić kontrowersje i ułaskawić dilera dopalaczowego. Głos w sprawie zabrał poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński.

– Doszło do kolejnego ułaskawienia, które budzi uzasadnione kontrowersje. W interesie prezydenta powinno leżeć podanie motywów swojej decyzji, zamiast chować głowę w piasek

– mówi polityk opozycji demokratycznej, cytowany przez “Rzeczpospolitą”.

Duda decyzję o ułaskawieniu podjął już 7 grudnia. Przestępca ułaskawiony przez PAD-a został skazany za „posiadanie znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych oraz udzielanie ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej”. Motywy, którymi kierował się PAD, wciąż pozostają zagadką. Biorąc pod uwagę to, że grupa trzymająca władzę chcę uchodzić za ugrupowanie o profilu konserwatywnym, łagodne traktowanie przestępców narkotykowych z pewnością nie umknie uwadze elektoratu.

W 2020 roku Duda uchronił przed więzieniem skazanego prawomocnym wyrokiem za przestępstwa seksualne. “Fakt” informował wtedy, że chodziło o czyny pedofilskie.

ZOBACZ TEŻ: Czarnek tłumaczy się z zakupu willi za 5 milionów złotych: Środki nie trafiły do żadnych lewackich i szkodliwych organizacji

źródło: Planeta.pl

+1
4
+1
8
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również