Donald Tusk - polskaracja.pl
źródło: fot. Facebook/Donald Tusk, Twitter/Platforma Obywatelska

Donald Tusk złożył młodym Polakom rewolucyjną propozycję: To nie lewicowe hasło, a jedynie przyzwoitość

Donald Tusk kontynuuje spotkania terenowe w Polsce. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wraz ze swoimi posłami zamierzają odwiedzić do czerwca wszystkie 16 województw. Kampania wyborcza nabiera tempa, a były szef Rady Europejskiej przedstawił wstępne założenia programowe.

Donald Tusk prowadzi opozycję demokratyczną do zwycięstwa wyborczego i odsunięcia grupy trzymającej władzę od sterów państwa polskiego. Lider Platformy Obywatelskiej spotkał się z mieszkańcami Pabianic (wojwództwo łódzkie), którym (oraz wszystkim młodym Polakom) złożył propozycję ułatwiającą zakup pierwszego mieszkania.

Donald Tusk chce mieszkań dla młodych Polaków

W planach polityka jest zapewnienie młodym obywatelom godziwej polityki mieszkaniowej. Ta od dłuższego czasu jest utrzymywana w opłakanym stanie – młodzi do 35. roku życia częściej wynajmują, niż kupują lokum na własność. Jeżeli Koalicja Obywatelska zwycięży w wyborach parlamentarnych, będzie zabiegała o wprowadzenie kredytu hipotecznego o zerowym oprocentowaniu.

– Będziemy proponowali politykę, która rzeczywiście spowoduje, że mieszkanie będzie prawem, a nie towarem

– zaznaczył Donald Tusk.

Szef Platformy Obywatelskiej wskazał, że powyższy slogan nie jest lewicowy – w ocenie polityka jest to przejaw przyzwoitości względem młodych obywateli.

– Będziemy proponowali kredyt 0 procent dla ludzi do 45. roku życia, którzy będą kupowali swoje pierwsze mieszkanie

– oświadczył lider PO.

– Jeśli wzięliście kredyt na pół miliona złotych na mieszkanie o powierzchni 60 metrów kwadratowych na 25 lat, to rata wynosi pewnie około 4 tys. zł, może 4,2 tys. zł. Przez długie lata spłacacie odsetki, nie dotykając zasadniczego kapitału. Wprowadzenie kredytu 0 procent będzie oznaczało ratę w wysokości ok. 1,7 tys. zł i to będzie spłata kapitału, a nie niekończących się odsetek

– mówił Donald Tusk podczas spotkania z młodzieżą.

To jednak nie koniec rozwiązań korzystnych dla młodego elektoratu. W ramach programu mieszkaniowego pojawiła się wzmianka o dopłacie do najmu na kwotę 600 złotych.

ZOBACZ TEŻ: Rydzyk dostaje od Partii 37 tysięcy złotych miesięcznie za transmisje mszy. Pod aneksem do umowy podpisał się wicepremier Kowalczyk

źródło: money.pl

+1
6
+1
12
+1
1
+1
2
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również