Marsz Niepodległości bez Bąkiewicza polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/Telewizja Republika, ITWire, Reddit, CounterStrikeWiki-Fandom

Bąkiewicz został wyrzucony ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Pełniący funkcję rzecznika Stowarzyszenia Marsza Niepodległości Mateusz Marzoch poinformował o wydaleniu Bąkiewicza ze struktur stowarzyszenia. Według obecnie byłego już członka, jest to działanie “dywersyjne i nielegalne”.

Na podstawie uchwały z dnia 24 lutego 2023 roku Zarząd Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zdecydował o detronizacji z funkcji prezesa i ostatecznie usunięciu Bąkiewicza. Pod dokumentem podpisali się: Marcin Białasek, Bartosz Malewski, Mateusz Marzoch, Michał Melon, Witold Tumanowicz i Jerzy Wasiukiewicz.

Powodem tej decyzji są między innymi: notoryczne łamania statutu oraz działanie na szkodę samego stowarzyszenia (zapewne również tej wizerunkowej).

– Jego działania doprowadziły m.in. do skreślenia SMN z listy organizacji uprawnionych do otrzymania 1,5 proc. podatku za rok 2022, a także do znacznego zadłużenia Stowarzyszenia. Ponadto Robert Bąkiewicz rozporządzał majątkiem Stowarzyszenia bez wymaganych statutem uchwał w tych sprawach

– czytamy w uzasadnieniu stowarzyszenia.

Bąkiewicz został skreślony

Sam wykluczony odniósł się do sprawy w rozmowie z PAP.

– (Uchwała) jest kontynuacją nielegalnych działań części byłych już członków Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

– mówi były już członek Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Również w tej chwili uchwała ta nie ma mocy sprawczej, tym bardziej, że wszyscy panowie, którzy się pod nią podpisali, są wykluczeni ze stowarzyszenia

– dodaje.

Dowiaduję się o tej uchwale z przekazów medialnych. Nawet Ci panowie, jeśli już realizują pewne nielegalne rzeczy, to mogliby zachować jakieś minimum legalności właśnie i przekazać mi ten dokument, natomiast ja go od nich nie otrzymałem

– kontynuuje.

Bąkiewicz doniesie na kolegów w Prokuraturze Krajowej

Były prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości nie uznaje decyzji zarządu i uważa ją za nielegalną. Zawiadomił również o zgłoszeniu spawy do Prokuratury Krajowej o możliwości popełnienia przestępstwa z związku z rzekomo bezprawnym odsunięciem od pełnionego stanowiska.

W ubiegłą środę na Twitterze stowarzyszenie opublikowało decyzję o wykluczeniu między innymi Roberta Winnickiego oraz Krzysztofa Bosaka.

źródło: RMF24.pl

+1
6
+1
4
+1
21
+1
1
+1
2
+1
2
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również