polskaracja.pl: Kazimierz M. skazany przez sąd
źródło: Screen z kanału YouTube

Były premier Kazimierz M. usłyszał wyrok. Jaką karę wymierzył mu sąd?

Były premier Kazimierz M. został skazany wyrokiem nakazowym. Chodzi o niepłacenie alimentów dla jego byłej żony Izabeli. Wyrokowi sprzeciwia się prokuratura. Jaką karę otrzymał były polityk?

Kilka dni temu Kazimierz M. podzielił się radosną nowiną. Okazuje się, że w życiu byłego premiera pojawiła się kolejna partnerka. Nie nacieszył się jednak swoim szczęściem, ponieważ usłyszał wyrok w sprawie o zaległe alimenty. Sąd wydał decyzję w związku z aktem oskarżenia skierowanym 22 czerwca 2023 roku przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Ochota w Warszawie. Chodzi o uchylanie się od płacenia alimentów na rzecz byłej żony – Izabeli O.

– 13 lipca 2023 roku Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie wydał wyrok nakazowy skazujący Kazimierza M. na karę grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 20 złotych każda oraz zobowiązał go do poniesienia kosztów procesu – przekazał prok. Szymon Banna.

Prokuratura nie zgadza się z wyrokiem

Tymczasem prokuratura sprzeciwiła się wyrokowi, uzasadniając, że kara grzywny jest “karą nieadekwatną w zaistniałych okolicznościach, w szczególności biorąc pod uwagę to, że na Kazimierzu M. ciąży nieuregulowane zobowiązanie alimentacyjne”.

– Sprawa zainicjowana została zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa uchylania się od obowiązku alimentacji, złożonym przez Izabelę O.- M. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do 1 roku – tłumaczył Banna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Warszawa: Atakował motorniczego i niszczył tramwaj. Zatrzymała go policja

źródło: RMF FM / TVN24

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Zobacz również