Stanowisko w Orlen dla męża Emilewicz polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/GiełdaPapierówWartościowychwWarszawie

Mąż Jadwigi Emilewicz został członkiem rady nadzorczej Orlen Asfalt. “Spełnia on kryteria formalne przewidziane dla członków rad nadzorczych”

Na podstawie danych z KRS wynika, że mąż wiceminister Emilewicz otrzymał posadę w radzie nadzorczej Orlen Asfalt. Spółka zasłania się, że Marcin Emilewicz spełnia wszystkie kryteria do zajęcia tego stanowiska.

Mąż Emilewicz został powołany na stanowisko 8 maja. Z zawodu jest politologiem i posiada rzekomo odpowiedni egzamin państwowy, a także “doświadczenie oraz kompetencje stanowiące rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków”.

– Spełnia on kryteria formalne przewidziane dla członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa

– napisało PKN Orlen.

Nepotyzmu w Partii ciąg dalszy

Emilewicz 24 kwietnia uzyskał pozytywną opinię Rady do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych. W skład rady wchodziło ośmiu członków, wśród których połowa to ludzie Morawieckiego, a pozostała część pochodzi od Sasina. Przed zasiadaniem w zarządzie spółki mąż Jadwigi Emilewicz pracował w funduszu PZU, a następnie w Orlenie, gdzie pełnił funkcję eksperta od zarządzania ryzykiem regulacyjnym odpowiedzialnym za obszar regulacji europejskich.

źródło: Donald.pl

+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
4
+1
0
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również