polskaracja.pl braun morawiecki
źródło: Mateusz Morawiecki / Grzegorz Braun | Adam Guz/KPRM / Aleksander Zieliński/Kancelaria Sejmu

Grzegorz Braun ostrzega: Rząd wciąga Polaków do piramidy finansowej [+WIDEO]

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun podczas sejmowej debaty na temat nowelizacji ustawy o emeryturach ostro skrytykował system emerytalny panujący w Polsce. Ponieważ nowelizacja jest wynikiem dogadania się rządu PiS ze związkiem zawodowym “Solidarność”, parlamentarzysta kierował uszczypliwe uwagi także pod adresem związku.

Poseł Braun zaznaczył, że Konfederacja nie popiera nowelizacji, o którą zabiegali związkowcy z “Solidarności”.

Grzegorz Braun: ZUS jest piramidą finansową

– Szczęść Boże i ratuj się kto może, kiedy rząd Zjednoczonej łże-prawicy dba o pogodną starość Polaków, wciągając do piramidy finansowej ZUS kolejne pokolenia. ZUS to jest piramida finansowa

– stwierdził poseł.

Następnie deputowany wytknął premierowi Morawieckiemu złamanie artykułu 286 Kodeksu karnego [Oszustwo], “doprowadzanie [Polaków – red.] do niekorzystnego rozporządzania mieniem” poprzez wciąganie ich do systemu emerytalnego ZUS.

– To jest ZUS. (…) grajcie w tę ruletkę, to jest zakład o życie, ale wiadomo, że wygrywa kasyno, wygrywa władza w te trzy karty znaczone od czasów bismarckowskich. I pan jest takim małym Bismarckiem post-peerelowskim, pisowskim, jest pan kontynuatorem tego dzieła, tylko tyle, że za czasów Bismarcka ludzie szybciej umierali, krócej żyli, średnia wieku [wynosiła – red.] 40 lat plus minus, więc odzyskiwali mało co lub zero z tego, co do systemu wpłacili.

– mówił Grzegorz Braun.

Poseł: “Solidarność” się skończyła

W dalszej części poseł przypomniał, że rząd PiS skrócił oczekiwaną długość życia Polaków “pod pretekstem walki z mniemaną pandemią”, ale mimo to współcześni ludzie żyją znacznie dłużej niż w epoce Bismarcka “i w związku z tym burzą się, że mało z tego systemu odzyskać można”.

– I tu wkraczają do akcji rozmaite zorganizowane gangi zwane dla zmylenia przeciwnika związkami zawodowymi i biorą udział w sprzężeniu zwrotnym wymuszenia rozbójniczego, bo wymuszenie rozbójnicze ze strony państwa zachodzi – wszyscy są zmuszani do tego, żeby do piramidy finansowej wstępować, żeby łożyć na zbankrutowany system (…) i tak związki zawodowe od czasu do czasu wyszarpują jakieś większe ochłapy dla swoich

– tłumaczył deputowany.

Zaznaczył, że dalszą część swojej przemowy kieruje do członków związku zawodowego “Solidarność”.

Skończyła się “Solidarność”. W momencie, kiedy nie odezwaliście się słowem w obronie ludzi gnębionych pod pretekstem walki z pandemią. W momencie, kiedy “Solidarność” zamilkła, nabrała wody w usta, kiedy rząd PiSu-SolPolu terroryzował Polaków także w pracy (…) “Solidarność” się skończyła, hańba wam, jesteście takim samym gangiem jak wszystkie inne i efekty waszej pracy dziś obserwujemy – w sezonie przedwyborczym nastąpiła zmowa

– podsumował poseł.

CZYTAJ TEŻ: [SONDAŻ] Fatalne wieści dla szefa PiS. Oto obraz wyborców Partii

Źródło: polskaracja.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + sześć =

Zobacz również