polskaracja.pl braun
źródło: Grzegorz Braun | Fot. Łukasz Błasikiewicz / Kancelaria Sejmu

Wniosek o odwołanie Ziobry. Grzegorz Braun tłumaczy, jak zagłosuje Konfederacja

Szczęść Boże i ratuj się kto może, kiedy Zbigniew Ziobro odpowiada za prawo i – przepraszam za słowa – sprawiedliwość w Rzeczypospolitej Polskiej – zaczął poseł Grzegorz Braun wyjaśnienie, że Konfederacja wbrew obiegowej opinii zagłosuje za odwołaniem członka ekipy rządzącej.

Następnie poseł Konfederacji przypomniał, że reprezentowane przez niego ugrupowanie na początku bieżącej kadencji Sejmu przedstawiła “projekt ustawy dekomunizacyjnej w wymiarze sprawiedliwości”.

Grzegorz Braun: Partia Ziobry nie poparła projektu ustawy dekomunizacyjnej

Wyjaśnił, że projekt Konfederacji proponował, by osoby “współpracujące politycznie z organami bezpieczeństwa, prokuraturą, innymi organami ścigania z okresu PRL” nie mogły zasiadać w Trybunale Konstytucyjnym, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Trybunału Stanu.

Grzegorz Braun przypomniał, że powyższy projekt nie został podjęty przez posłów partii Zbigniewa Ziobry.

To, że ten projekt pozostał odrzucony przez większość parlamentarną, to jest najlepszy dowód hipokryzji władzy, w najwyższym stopniu przejawianej przez ludzi trzymających dziś władzę w Ministerstwie Sprawiedliwości, z ministrem Zbigniewem Ziobrą na czele – zauważył poseł.

Następnie wskazał, że posłowie i europarlamentarzyści partii Ziobry “nie bronili Polski przed kolejnymi zakusami, przed kolejnymi projektami w rodzaju kamieni milowych”.

-[Politycy Ziobry – red.] rozdzierają szaty na pokaz, ale w praktyce godzą się na ten dyktat. Teraz zbliżają się wybory i w związku z tym zabrali się za obronę chrześcijan – przestrzegał Grzegorz Braun.

Jak następnie zaznaczył poseł Konfederacji, dawniej “wymiar sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry patronował nękaniu księży, nękaniu wiernych pod pretekstem walki z pandemią”

Sprawy te zaszły do sądów i w moim macierzystym okręgu, na Podkarpaciu, stało się to przedmiotem wielu żenujących postępowań i to właśnie za rządów Zbigniewa Ziobry – tłumaczył.

“Poprzemy wniosek o wotum nieufności wobec Ziobry”

Zakończył, jednoznacznie przedstawiając stanowisko Konfederacji ws. wniosku o odwołanie ze stanowiska Ziobry.

Reasumując, z przyjemnością nałożyliśmy na siebie dyscyplinę głosowania i dziś wieczór – jeśli do tego głosowania dojdzie – poprzemy wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry – podkreślił poseł.

CZYTAJ TEŻ: Przemysław Daca został wyrzucony z Wód Polskich po katastrofie na Odrze. Teraz partia dała mu nową posadę

Źródło: YT – Grzegorz Braun

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + cztery =

Zobacz również