polskaracja.pl bąkiewicz
źródło: Robert Bąkiewicz | Fot. YT

Narodowcy odcinają się od Bąkiewicza. Robert Winnicki: On próbuje nas straszyć

Robert Bąkiewicz, zgodnie z zapowiedzią złożoną przez posła Konfederacji Roberta Winnickiego, ma w styczniu rozstać się z funkcją prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości (SMN). -To ostatni Marsz Niepodległości, który współorganizował Robert Bąkiewicz – ogłosił Winnicki 11 listopada br. Jak wynika ze słów posła, Bąkiewicz broniący swego stanowiska postanowił nawet postraszyć narodowców.

Konfederacja odcina się od Bąkiewicza?

Działacze Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej (organizacji uczestniczących w tworzeniu Konfederacji) zarzucają obecnemu prezesowi SMN współpracę z rządem PiS, objawiającą się m.in. obecnością na tegorocznym Marszu Niepodległości m.in. Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobry i Janusza Kowalskiego – jedni z najbardziej kontrowersyjnych polityków ekipy rządzącej.

Poseł Konfederacji i lider Ruchu Narodowego wytknął obecnemu prezesowi SMN nieudolność przy prowadzeniu inicjatyw związanych z narodowcami.

Media Narodowe są zarżnięte przez ostatnie lata, Straż Narodowa się rozpierzchła, Roty [Niepodległości – red.] nie istnieją – podkreśla Robert Winnicki.

Przeciwnicy prezesa SMN wskazują, że jego organizacje wielokrotnie przyjmowały pomoc finansową od instytucji podległych rządowi Morawieckiego. Chodzi m.in. o wsparcie na przedsięwzięcia: “Marsz Niepodległości – nowoczesność i tradycja” (ok. 1 300 000 zł), “Rozwój bezpieczeństwa i możliwości organizacyjnych Stowarzyszenia Marsz Niepodległości” (ok. 400 000 zł) oraz projekt “Media Narodowe/Warszawa – obywatelski portal lokalny” (ok. 198 000 zł). Dane na ten temat opublikowała w serwisie Wirtualna Polska dziennikarka Bianka Mikołajewska.

Robert Winnicki zakomunikował, że w styczniu w SMN odbędą się wybory, które Bąkiewicz musi przegrać, ponieważ jego działalności nie popiera “większość w stowarzyszeniu”.

Robert Winnicki: zbadamy nieprawidłowości, jakich dopuszcza się Bąkiewicz

W mediach społecznościowych poseł ogłosił, że zarząd stowarzyszenia zwołał zjazd walny w związku z “nieprawidłowościami, jakich dopuszcza się Bąkiewicz”. Ponadto ma on straszyć SMN “nasłaniem ludzi Trzaskowskiego”. Jako dowód Robert Winnicki załączył pismo, w którym kłopotliwy prezes odgraża się “zawiadomieniem organów nadzoru” i “poinformowaniem o zaistniałej sytuacji”.

CZYTAJ TEŻ: Zbigniewa Ziobro nazwał “zerem”. “Wyraźnie go przeszacowałem”

Źródło: WP / Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =

Zobacz również