Bąkiewicz - polskaracja.pl
źródło: fot. Twitter/Robert Bąkiewicz

Bąkiewicz żartuje o swoich kolegach z PiS: Siedzą i myślą jak udobruchać Żydów

To już pewne: Bąkiewicz wystartuje do Sejmu RP. Skazany za atak na kobietę beneficjent grupy trzymającej władzę przedstawiany jest przez swoich kolegów jako “sympatyczny” i “kulturalny”. Tak, mówimy o tym samym Bąkiewiczu. Tym samym, którzy zrzucał kobietę ze schodów i przez lata wykrzykiwał nienawistne hasła pod adresem tych Polaków, którym nie po drodze z Partią.

Bąkiewicz wystartuje z Radomia, z ostatniego miejsca na liście PiS. Lider listy, znany z nienachalnego intelektu Marek Suski w rozmowie z Grzegorzem Kępką w „Graffiti” na antenie Polsat News przekonywał, że post-nacjonalista to człowiek “kulturalny” i “sympatyczny”. Kto uwierzył? Z pewnością znalazło się wielu.

– Spotkaliśmy się wczoraj […]. Nie znałem wcześniej tego pana poza doniesieniami prasowymi. Z doniesień prasowych to sobie pomyślałem „kto to jest?”, takie opisy tam są różne. A jak rozmawialiśmy – kulturalny, sympatyczny człowiek 

– przekonywał Suski.

Bąkiewicz o pisowcach: Myślą jak udobruchać Żydów

Dzisiaj Bąkiewicz pozuje na wzorowego pisowca: Ani na milimetr nie oddala się od narracji płynącej z Nowogrodzkiej i jądra Partii. Skazany za atak na kobietę* beneficjent władzy (łącznie na swoje organizacje otrzymał kilka milionów złotych) niegdyś występował jako zażarty wróg grupy trzymającej władzę.

*We wtorek 7 marca zapadł wyrok w sprawie Bąkiewicza, który zrzucił opozycyjną aktywistkę ze schodów kościoła Św. Krzyża w Warszawie. Kolaborant pisowców został skazany na 1 rok ograniczenia wolności – post-nacjonalista miał wykonywać prace społeczne 30 godzin w miesiącu. Oprócz tego, Bąkiewicz musiał wypłacić zadośćuczynienie zaatakowanej Katarzynie Augustynek na kwotę 10 tysięcy złotych.

O swoich dzisiejszych kolegach wypowiadał się następująco:

– W rządzie siedzą i myślą jak udobruchać Żydów… Starali się do tej pory bardzo: kolacje szabasowe, jarmułki na głowach, 100 mln na cmentarz, wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem, budowa muzeów… i nic? Teraz pozostaje im tylko przejść na judaizm i “oddać” 65 mld dolarów

– tak jeszcze na początku roku 2018 pisał o swoich dzisiejszych kolegach.

Czy oznacza to, że Bąkiewicz z żarliwego antysemity wyewoluował w filosemitę? A może po prostu żartował? Tego nie wiemy, natomiast publiczne pieniądze niejednemu faszyście naprostowały światopogląd i przytępiły poczucie humoru.

– Na liście PiS w okręgu 17 reprezentuję @Suwerenna_POL. Startuję z ostatniej pozycji na liście (nr 18). Dziękuję ministrowi @ZiobroPL za zaufanie oraz liderowi listy Markowi Suskiemu za dobre przyjęcie w Radomiu. Biało-czerwona drużyna rusza po zwycięstwo!

– czytamy na twitterowym profilu Bąkiewicza.

ZOBACZ TEŻ: Skazany za atak na kobietę Bąkiewicz właśnie startuje do Sejmu z list PiS

źródło: Twitter, polskaracja.pl

+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również