Bąkiewicz - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/TVP Info

Bąkiewicz wślizgnie się do grupy trzymającej władzę? “Na pewno wolę jego niż przedstawicieli Lewicy”

Bąkiewicz ma apetyt na dużo wyższe i bardziej intratne stanowiska – wynika z niedawnego tekstu Wirtualnej Polski. Beneficjent ministerialnego Funduszu Patriotycznego może liczyć na głębszą współpracę z władzami w Warszawie? W temacie wypowiedzieli się minister Wójcik z SP oraz rzecznik SP i wiceminister klimatu Ozdoba.

Bąkiewicz cieszy się poważaniem i szacunkiem ziobrystów. Politycy SP, którzy w ostatnich latach zaczęli romansować ze środowiskami post-nacjonalistycznymi, upatrują w Bąkiewiczu swoistej szansy na utożsamienie partii Ziobry z patriotyzmem ulicznym. Serwis Wirtualna Polska zapytał niedawno jednego z członków grupy trzymającej władzę o ewentualne pojawienie się post-nacjonalisty na listach wyborczych PiS.

 – A dlaczego nie?

 odpowiedział pytany.

Bąkiewicz to “ciekawa osoba”

Minister Wójcik z SP w programie “Tłit” tuż przed minionym Marszem Niepodległości, przyznał, że podoba mu się Bąkiewicz oraz jego zaangażowanie w krzewienie patriotyzmu.

– Mam szacunek do organizatorów Marszu Niepodległości. Trudno, żebym powiedział coś złego o ludziach, którzy tworzą wielki marsz jedności narodowej  

stwierdził Wójcik w rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski.

Podobnego zdania jest inny ziobrysta, wiceminister klimatu Ozdoba.

– Pan Bąkiewicz reprezentuje poglądy, które są bardzo wyraziste, ale ja bym go tak krytycznie nie oceniał. Reprezentuje konserwatywny punkt widzenia, dba o wartości. Na pewno byłaby to bardzo ciekawa osoba. Na pewno wolę pana Bąkiewicza niż przedstawicieli Lewicy

 zaznaczył.

Bąkiewicz nie wyklucza pójścia w politykę

Z kolei sam zainteresowany już nie ukrywa, że scenariusz w którym startuje do Sejmu jest niewykluczony.

– Jeśli chodzi o moją przyszłość polityczną, to w tej chwili nie ma żadnej deklaracji, nie podjąłem żadnych zdecydowanych ruchów odnośnie tego, czy będę startował w wyborach. (…) Nie wykluczam

 powiedział w rozmowie z Radiem ZET.

Bąkiewiczowi udało się zapewnić Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości dość silny strumień publicznych pieniędzy. Pierwszy wytrysk z państwowych instytucji podlegających ministrowi kultury Glińskiemu (Chodzi o Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej, a dokładnie Fundusz Patriotyczny, którym zarządza IDMN oraz Narodowy Instytutu Wolności) nastąpił w 2021 roku. Wcześniej stowarzyszenie finansowane było głównie z darowizn sympatyków. Łącznie w ostatnich latach organizatorzy MN otrzymali od władzy trzy zastrzyki finansowe.

– 1,3 mln zł na projekt “Marsz Niepodległości – nowoczesność i tradycja” (z FP),

– 400 tys. zł na “Rozwój bezpieczeństwa i możliwości organizacyjnych Stowarzyszenia Marsz Niepodległości” (również z FP)

– oraz 198 tys. zł na zadanie “Media Narodowe/ Warszawa – obywatelski portal lokalny” (z NIW).

Dzięki pomocy państwa środowisko doprowadziło do profesjonalizacji nie tylko swojego kanału w serwisie YouTube, ale również bloga Media Narodowe. Zaszło to tak daleko, że w tym roku stowarzyszenie złożyło wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o koncesję na otwarcie kanału telewizyjnego.

źródło: Wirtualna Polska

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również