Dominika Korwin-Mikke startuje z list Konfederacji polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/SuperExpress

Żona Korwina też wystartuje w wyborach. Dominika Korwin-Mikke zasili listy Konfederacji w Warszawie

Konfederacja zaczęła prezentować swoich liderów list wyborczych. Kontrowersje od razu wzbudził start osób spokrewnionych z zasiadającymi w Sejmie Konfederatami. Oprócz żony Krzysztofa Bosaka czy brata Mentzena, na listy trafiła także żona Korwina Dominika Korwin Mikke.

Wczoraj Janusz Korwin-Mikke ogłosił, że jego żona Dominika wystartuje z okręgu podwarszawskiego. Małżonka byłego lidera Konfederacji ma za sobą start w wyborach do Europarlamentu w 2019 roku: Startowała wówczas z pozycji 10. na Podkarpaciu.

– Czy moja żona też będzie na liście Konfederacji? Tak, ona jest już na listach Konfederacji. Startuje z Warszawy i muszę powiedzieć, że nie jest bez szans. Nie jest w pierwszej trójce, ale dlaczego nie, jeżeli ludzie będą chcieli ją wybrać

– mówił Korwin-Mikke.

Rozstawianie swoich krewnych na listach na pewno nie doda Konfederacji wiarygodności. Do wyborów staną między innymi: żona Krzysztofa Bosaka (“dwójka” w okręgu podwarszawskim), zięć Janusza Korwin-Mikkego (“jedynka” w Lublinie”), ojciec Konrada Berkowicza (“dwójka” w okręgu krośnieńsko-przemyskim) oraz brat Sławomira Mentzena (“jedynka” w Toruniu).

Wszystko dla rodziny, nic przeciwko rodzinie

Dodatkowej kontrowersji wnosi postać brata Mentzena- Tomasza. Usłyszał on zarzuty uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto, na listach pojawili się Jacek Wilk oraz Łukasz Tulwiński.

źródło: Donald.pl

+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
3
+1
2
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również