polskaracja.pl: Znany aktor z zarzutami
źródło: Screen z kanału YouTube

Znany aktor z poważnymi zarzutami. Uchylał się od płacenia alimentów

Znany aktor Antoni K. usłyszał w warszawskiej prokuraturze zarzut uchylania się od płacenia alimentów. Środki miał łożyć na rzecz swojego syna i byłej żony Joanny Opozdy. Teraz aktorowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

– Antoniemu K. został przedstawiony zarzut, że w okresie od czerwca 2022 r. do 27 stycznia 2023 r. uchylał się od wykonywania ciążącego na nim obowiązku alimentacyjnego na rzecz małoletniego syna oraz żony, gdzie łączna wysokość powstałych zaległości stanowi równowartość co najmniej trzech świadczeń miesięcznych – powiedziała prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

– Czynności z udziałem podejrzanego odbyły się 11 maja 2023 roku. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, jak również złożył obszerne wyjaśnienia w sprawie. Postępowanie przygotowawcze jest kontynuowane – dodała.

Chodzi o zaległości w wysokości co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

To nie jedyny problem Antoniego K.

W połowie lutego 2023 roku K. został zatrzymany przez policję. Podejrzewano wówczas, że jest pod wpływem narkotyków, czemu stanowczo zaprzeczał.

– Kierowca audi został przebadany pod kątem alkoholu. Był trzeźwy. Natomiast narkotest wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających – mówił wtedy kontrolujący go funkcjonariusz.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przesłuchała gwiazdora i postawiła mu zarzuty.

– Usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym pod wpływem substancji psychotropowej w postaci delta 9 tetrahydrokannabinolu – wyjaśniała prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Atak na polską Straż Graniczną. Sieć obiegło niepokojące nagranie

źródło: PAP / Onet.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również