polskaracja.pl rząd morawiecki
źródło: | Fot. KPRM

Zmiany w rządzie. Wiemy, kto stracił większość uprawnień

W rządzie ograniczona zostanie rola Jacka Ozdoby – wiceministra klimatu i środowiska, który w ostatnim czasie nie hamował się w wytykaniu błędów szefowi rządu – Mateuszowi Morawieckiemu. Podkreślmy – Ozdoba należy do partii Zbigniewa Ziobry.

Szef rządu zapowiadał, że do 2025 r. na polskich drogach zagości milion aut elektrycznych. Jego deklaracja miała związek z przyjętym przez rząd w Warszawie programem odchodzenia od paliw kopalnych.

W listopadzie powyższy pomysł skrytykował Jacek Ozdoba. Na antenie radia RMF stwierdził, że “milion samochodów elektrycznych na polskich drogach oznaczałby stały blackout (przerwa w dostawie prądu – red.)”.

W poniedziałek rozgłośnia poinformowała, że Jacek Ozdoba ma pożegnać się z większością uprawnień, jakie przysługują mu z racji pełnienia funkcji wiceministra w resorcie środowiska i klimatu. Ma być to wynik tarć, jakie istnieją między nim a Morawieckim. Ozdoba zarzucał Morawieckiemu prowadzenie błędnej polityki względem Unii Europejskiej i nie odrzucał scenariusza, w którym partia, do której należy, opuszcza ekipę Morawieckiego. Niedawno w podobnym tonie wypowiadał się szef tej partii, Zbigniew Ziobro, stwierdzając, że pozostaje w koalicji głównie dlatego, że jej rozwiązanie oznaczałoby utratę władzy na rzecz obecnej opozycji.

Przetasowanie w rządzie

Dotychczas Ozdoba był odpowiedzialny za określanie zadań i nadzór nad funkcjonowaniem Departamentu Gospodarki Odpadami i Departamentu Instrumentów Środowiskowych. Nadzorował również prace Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

CZYTAJ TEŻ: Co z premią dla polskiej reprezentacji? Morawiecki odpowiada: “Problemem polskiej piłki jest poziom finansowania”

CZYTAJ TEŻ: Rafał Romanowski nie jest siostrzeńcem żony Kowalczyka. Należy jednak wyjaśnić szereg innych spraw, które rzucają cień na partię

Na mocy zarządzenia przełożonej Ozdoby, Anny Moskwy (PiS), kompetencje Ozdoby ma teraz posiadać Edward Siarka. Wskutek zmian, Ozdoba “wykonuje zadania zlecone bezpośrednio przez Ministra Klimatu i Środowiska [Annę Moskwę – red.]”.

Źródła: teraz-srodowisko.pl / RMF FM

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 13 =

Zobacz również