polskaracja.pl: Kacper Tekieli
źródło: Screen z Facebooka

Tragiczna śmierć Kacpra Tekielego. Znana jest data pogrzebu

Kilka dni temu media obiegły dramatyczne wiadomości dotyczące śmierci wybitnego wspinacza i męża Justyny Kowalczyk.

Kacper Tekieli zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas próby zrealizowania ambitnego projektu zdobycia wszystkich 82 czterotysięczników. Wyprawa z rodziną w Alpy skończyła się dla niego tragicznie.

-Uśmiechnięty, uważny, emanujący spokojem i pozytywną energią, tytan treningu. Akceptował ryzyko – nie lubił, gdy mówiło się „uważaj na siebie”… Fascynowały go wielkie postaci alpinizmu – Messner, Steck (może pomysł 82×4000 zakiełkował podczas wywiadu, jaki przeprowadzaliśmy wspólnie z Kacprem w 2015 roku w Zakopanem), Loretan, Kurtyka, Profit… W spełnianiu pasji pomagała mu aktywnie Justyna Kowalczyk-Tekieli, podróżowali wraz z synkiem Hugiem. Sportem, wspinaniem, bieganiem, rowerami, biegówkami, nartami, planami nowych przygód żyli wspólnie na co dzień… – napisali redaktorzy portalu wspinanie.pl.

Apel Justyny Kowalczyk-Tekieli

Mistrzyni olimpijska poinformowała w mediach społecznościowych o dacie pogrzebu swojego męża. Alpinista zostanie pochowany we wtorek 30 maja o godz. 14:30 w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim.

– Pogrzeb Kacperka odbędzie się 30.05.2023 o 14.30 w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim. Bardzo proszę, by zamiast kwiatów, wieńców itd wspomóc schronisko dla zwierząt Promyk! Mój kochany Mąż zwierzęta uwielbiał i na wszystkie możliwe sposoby przez całe swoje życie im pomagał. Bardzo również proszę o uszanowanie prywatności Hugotka, najbliższej rodziny i zrozumienie naszego bólu i straty. Pożegnanie będzie miało charakter świecki – napisała Justyna Kowalczyk na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Kacper Tekieli poślubił Justynę Kowalczyk 24 września 2020 roku. 2 września 2021 roku narodził się synek pary Hugo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dramat króla Karola III. Aktywistki wykradły owieczki z królewskiej farmy

źródło: Twitter / Facebook

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również