polskaracja.pl mentzen
źródło: Sławomir Mentzen | youtube.com/Konfederacja Materiały na prawach cytatu

Sławomir Mentzen: “Tak pięknie kradła lewica, porównajcie to z prymitywnym złodziejstwem w wykonaniu PiS” [WIDEO]

Dr Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym opisuje sposób działania tzw. Trójkątu Buchacza – jednej z najgłośniejszych afer lat 90. – W parę lat zniknęły setki milionów złotych – podkreślił.

– Dzisiaj pokażę wam, jak kraść z klasą – tak jak lewica w latach 90., a nie tak prymitywnie jak PiS obecnie

– zaczął działacz Konfederacji.

Mentzen: To, co dla zwyczajnych aferzystów było sufitem; dla tych ludzi było podłogą

Następnie opowiedział, w jaki sposób Skarb Państwa został pozbawiony kontroli nad majątkiem kilku kluczowych spółek.

Przypomniał, że w połowie lat 90 ze spółki Chemia Polska, należącej do Skarbu Państwa, politycy wnieśli 53% do spółki PFG. Następnie wszystkie akcje PFG wykupiła spółka MKG. Następnie 67% udziałów w spółce MKG wykupiła spółka Chemia Polska. W efekcie Skarb Państwa stał się mniejszościowym akcjonariuszem w spółkach Chemia Polska (47%) oraz MKG (33%).

Cała ta konstrukcja została nazwana Trójkątem [Jacka – red.] Buchacza od pomysłodawcy tego całego przedsięwzięcia

– mówił.

Następnie Sławomir Mentzen wyjaśnił, że wskutek takiego rozłożenia udziałów, spółki należące do Trójkąta Buchacza wzajemnie decydowały o swoich zarządach, a Skarb Państwa, chociaż także posiadał udziały w spółkach, nie posiadał nań żadnego wpływu. “O zarządzie Chemii Polskiej decydował zarząd PFG; o zarządzie PFG decydował zarząd MKG; o zarządzie MKG decydował zarząd Chemii Polskiej”

– I wtedy się zaczęło – cała ta ekipa zaczęła kraść na potęgę: kupowali drogie nieruchomości i sprzedawali swoim ludziom za bezcen, kupowali jakieś spółki, wrzucali w nie mnóstwo pieniędzy i znowu sprzedawali swoim ludziom za bezcen. W parę lat zniknęły setki milionów złotych.

– tłumaczył.

Wyjaśnił, że rozbicie tego układu zostało wykonane poprzez przekupienie prezesa jednej z ww. spółek ofertą stanowiska prezesa w innej spółce Skarbu Państwa.

– Widzicie, jaka maestria, jaka inżynieria finansowa, jaka fantazja. To, co dla zwyczajnych aferzystów było sufitem; dla tych ludzi było podłogą. Tak pięknie kradła lewica. Porównajcie to z tym prymitywnym złodziejstwem w wykonaniu PiS

– podsumował Mentzen.

CZYTAJ TEŻ: Kukiz: “…to wtedy siadam do stołu z Jarosławem Kaczyński”. Wskazał warunki dalszej współpray

Źródło: youtube.com – Konfederacja

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + dziewiętnaście =

Zobacz również