polskaracja.pl immunitet nitras
źródło: Sławomir Nitras / Magdalena Filiks | Fot. YT - Janusz Jaskółka

Sejm zadecydował ws. uchylenia immunitetów posłom opozycji. O wyniku przesądziły 4 głosy

Obóz władzy przegrał głosowanie ws. uchylenia immunitetów trójce posłów opozycji: Sławomira Nitrasa i Magdaleny Filiks (oboje z Koalicji Obywatelskiej) oraz Joanny Scheuring-Wielgus. Do zwycięstwa w głosowaniu ekipie rządzącej zabrakło tylko czterech głosów.

Do uchylenia immunitetu posła wymagana jest większość ustawowej liczby posłów, czyli co najmniej 231 głosów. W każdym z trzech głosowań za uchyleniem immunitetów opowiedział się cały klub PiS oraz poseł niezrzeszony Łukasz Mejza (łącznie 227 osób). “Za” nie głosował żaden z posłów opozycji.

Immunitet zachowany

Przeciwko wnioskowi ws. posła Nitrasa głosowało 215 parlamentarzystów, zaś w przypadku posłanek Filiks oraz Scheuring-Wielgus – 218. Przeciw uchyleniu immunitetów ww. opowiedziała się przeważająca część każdego z klubów/kół opozycyjnych (szczegółowe dane znajdują się w dolnej części artykułu)

Posłowie z nieskrywaną radością przyjęli wiadomość o sukcesie w głosowaniu ws. Sławomira Nitrasa. Sam poseł KO wstał ze swego miejsca i okazał gest zwycięstwa w kierunku posłów obozu władzy.

Nie dość, że złodzieje to jeszcze nieudacznicy

– podsumował w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu znajduje się pod wpisem.

Wniosek przeciwko posłowi Nitrasowi skierowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie, według której deputowany KO miał popchnąć na sali plenarnej Wiesława Krajewskiego z PiS.

CZYTAJ TEŻ: Grzegorz Braun informował nt. możliwych powiązań agenturalnych Morawieckiego. Jego wypowiedź przerwała Witek [WIDEO]

Wniosek przeciwko posłance Filiks został skierowany przez Komendanta Głównego Policji Jarosława Szymczyka.

Wyniki głosowania ws. Sławomira Nitrasa:

Wyniki głosowania ws. Magdaleny Filiks:

Wyniki głosowania ws. Joanny Scheuring-Wielgus:

Źródło: polskaracja.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =

Zobacz również