propolski.pl: Ojciec Rydzyk
źródło: Screen z kanału YouTube

Rydzyk sponsorowany przez sześć ministerstw. Najwyższy kapłan został obsypany 2 milionami złotych

Rydzyk dostawał pieniądze z sześciu ministerstw, celem przeznaczenia ich na realizację propagandy na antenie swojej telewizji. Duże kwoty gotówki były przekazywane pod przykrywką, między innymi, realizacji dokumentów historycznych.

Na jaw wyszła współpraca Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z TV Trwam w 2021 roku. Dotyczyła ona zrealizowania kampanii: “14. emerytura”, “Emerytura bez podatku” i “Rodzinny Kapitał Opiekuńczy” za skromne 299,4 tys złotych.

Pralnia mózgów Rydzyka trwa przy władzy

W 2022 roku wpłacono 80 tysięcy złotych, aby dalej rozwijać kampanię “14 emerytura” na antenie TV Trwam.

Natomiast Ministerstwo Spraw Zagranicznych zleciło Rydzykowi za pośrednictwem Fundacji Lux Veritatis realizację zadania publicznego pod kryptonimem “Trzej Generałowie”, polegającego na produkcji trzech filmów dokumentalnych średniometrażowych poświęconych generałom: Stanisławowi Maczkowi, Stanisławowi Sosabowskiemu oraz Władysławowi Andersowi. Cena to jedyne 95,3 tysiąca złotych.

Z kolei MSZ współpracował z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, w której realizowano projekt “Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021 w Toruniu”. Kosztowało to nas 217,6 tysiąca złotych w 2021, a w 2022 już tylko 212,6 tysiąca złotych.

Mają rozmach, co nie?

Ministerstwo Obrony Narodowej również jest umoczone w tę sprawę, bowiem 720 tysiące złotych za propagowanie służby wojskowej na antenie wydaję się być (nie)uczciwą ceną.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska za emisję 30-minutowego spotu zapłaciło 47 tysięcy złotych, a za kolejne dwa 104,2 tysiąca złotych. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej również zawarło umowę z fundacją. 

Łącznie z sześciu ministerstw na konto najwyższego kapłana wpłynęło 2,2 miliona złotych.

źródło: Donald.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
2
+1
0
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również