polskaracja.pl: Reaktywowano partię Leppera
źródło: Flickr.com/ Dziennik Internetowy lublin.com.pl/(CC BY-ND 2.0)

Reaktywowano dawną partię Andrzeja Leppera. Czy wystartuje w wyborach?

Jak poinformowała “Rzeczpospolita” dawna partia Andrzeja Leppera została “reaktywowana” i zamierza wystartować w wyborach parlamentarnych.

Samoobrona RP, która w latach 2006–2007 współrządziła Polską, znów działa i zapowiada start w najbliższych wyborach – przekazano.

Jesteśmy partią ludzkich spraw. Naszym celem jest rozwiązywanie w Sejmie i w Senacie problemów Polaków, a nie prowadzenie rozgrywek politycznych” – powiedział Krzysztof Prokopczyk, lider zreaktywowanej partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej.

Dawni działacze formacji postanowili ją reaktywować. Krzysztof Prokopczyk podkreślił, że do tej pory nie podobał im się styl zarządzania ze strony przewodniczącego.

– Samoobrona Kuropatwińskiego w zasadzie nie działała, nie startowała w wyborach, więc już dwa lata temu narodził się pomysł, by reaktywować to, co było dobre – wyjaśnił.

Tajemnicza śmierć Leppera

Szef Samoobrony zmarł w tajemniczych okolicznościach w 2011 roku. Polityk przed śmiercią nie kierował jedną Samoobroną, a dwiema. Pierwsza z nich była założona w 1992 roku, natomiast druga była po prostu Samoobroną. Druga “Samoobrona”, która pomimo tego, że miała krótszą historię wchłonęła tę pierwszą. Od czasu śmierci Leppera przewodził jej poseł Lech Kuropatwiński. Mężczyzna zmarł w grudniu minionego roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Donald Tusk: Jeśli oni w najbliższych dniach nie zrozumieją, że trzeba to robić natychmiast, to wyborcy zdecydują

źródło: farmer.pl / Onet

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również