polskaracja.pl: Władimir Putin
źródło: Prezydent Rosji Władimir Putin / Wikipedia - Council.gov.ru/ CC BY-SA 4.0

Putin wciągnie Białoruś w wojnę? Cel wizyty kremlowskiego dyktatora w Mińsku

Według ukraińskiego dowódcy Sił Połączonych generała Serhija Najewa wizyta Putina w Mińsku ma celu pozyskania nowych sił przeciwko Ukrainie. Wsparcie Białorusi w wojnie może okazać się kluczowe dla przebiegu konfliktu na wschodzie.

Generał Najew przypomniał, że planowana wizyta w stolicy państwa Łukaszenki odbędzie się zaraz po naradzie dowództwa armii z prezydentem FR.

– Uważamy, że przedmiotem tego spotkania będzie kwestia dalszej agresji przeciwko Ukrainie i szerszego zaangażowania sił zbrojnych Białorusi w operacje przeciw Ukrainie, w tym, naszym zdaniem, również lądowe

– komentuje Najew.

Amerykański wywiad nie śpi

Amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) zakładał niedawno, że celem rozmów Putina z Łukaszenką będzie zaognienie rosyjskiej wojny informacyjnej, która stanowić ma próbę zastraszenia Ukrainy i krajów zachodnich, iż Rosja może zaatakować Ukrainę z terytorium państwa Łukaszenki. Dlatego też FR kontynuuje rozmieszczanie swoich sił na północ od Kijowa. Tego typu taktyka ma wywołać swoistą burzę dezinformacji, która dalej ma podtrzymywać temat możliwej wojny FR z NATO.

źródło: tvn24.pl

+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
5
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również