Polityk PiS - polskaracja.pl
źródło: Grzegorz Tobiszowski - polskaracja.pl

Polityk PIS w szoku. Jego partnerka trafiła za kratki

Polityk PiS, wiceminister oraz obecny reprezentant partii w Parlamencie Europejskim Grzegorz Tobiszowski został rozdzielony z partnerką. Ta w ubiegłym tygodniu została zatrzymana przez policję.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie oraz Centralne Biuro Śledcze Policji postawiły Tatianie A. zarzuty dotyczące tzw. “płatnej protekcji”. Chodzi o artykuł 230 Kodeksu karnego:

“Kto, powołując się na wpływy w instytucji państwowej, samorządowej, organizacji międzynarodowej albo krajowej lub w zagranicznej jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi albo wywołując przekonanie innej osoby lub utwierdzając ją w przekonaniu o istnieniu takich wpływów, podejmuje się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

Tobiszowski związany jest z podejrzaną od około 2 lat. Tyle też trwa postępowanie w sprawie, co podkreśla prokurator i rzecznik szczecińskiej prokuratury Marcin Lorenc.

Polityk Pis: To dla mnie absolutny szok

Tobiszowski w rozmowie z tvn24.pl nie kryje zdziwienia w związku z zatrzymaniem swojej konkubiny. Eurodeputowany grupy trzymającej władzę podkreśla na każdym kroku, że “nie wie o co chodzi”, a cała sytuacja jest dla niego “jak grom z jasnego nieba”.

– Informacja o zatrzymaniu bliskiej mi osoby spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Nie wiem, o co może chodzić, to dla mnie absolutny szok – wyznaje w rozmowie z portalem.

Źródło: tvn24.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 10 =

Zobacz również