polskaracja.pl: Rydzyk cienko przędzie
źródło: pixabay.com / public domain

Rydzyk dostanie pieniądze na festyn od Orlenu? I to niemało, ponieważ ma zagrać Bayer Full

W tę sobotę w Toruniu odbędzie się impreza “Dziękczynienie w rodzinie”. Wydarzenie jest organizowane przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Dmuchane zamki, kiełbaski z grilla oraz koncert zespołu Bayer Full ufunduje Orlen, który jest partnerem strategicznym festiwalu Rydzyka.

W tym roku przypada już piętnasta edycja pikniku Rydzyka. Największa atrakcja tej edycji, czyli koncerty, będą miały miejsce w amfiteatrze nad Wisłą. Na scenie zagrają między innymi: Bayer Full, Damian Holecki oraz zespół Mała Armia Janosika. Jednak koncerty zacnych rzemieślników muzyki skocznej to nie jedyna atrakcja przygotowana przez firmę Ojca Dyrektora. Na uczestników festiwalu będą dodatkowo czekać: stoiska gastronomiczne, wystawy dla dzieci oraz “miasteczko zdrowia”. Jest to projekt w ramach współpracy z PZU, Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Aktywów Państwowych i NFZ, gdzie będzie można skorzystać z bezpłatnych podstawowych badań czy konsultacji ze specjalistami.

Woodstock Rydzyka

Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej przypomniał, że jednym z partnerów imprezy jest Orlen.

– 5 i 6 sierpnia będzie wielka impreza u Rydzyka, wystąpi m.in. Bayer Full, a sponsorem głównym wszystkiego jest Orlen. Tak, Orlen – ta państwowa spółka Orlen. Więc już wiesz, dlaczego również ty płacisz na tę imprezę

– mówi w nagraniu.

– My w Inicjatywie Polska uważamy, że pieniądze publiczne powinny trafiać do ludzi, nie kościelnych biznesmenów

– napisał Joński.

W ramach usprawiedliwienia Biuro Prasowe Orlen poinformowało, że wspomaga też inne wydarzenie, a nie tylko te powiązane z Partią.

– ORLEN wspiera różnorodne projekty dotyczące zdrowia i profilaktyki, edukacji i ekologii oraz sportu i kultury. Tylko w 2022 r. Grupa ORLEN przekazała na te cele ponad 314 mln zł. W całej Grupie ORLEN w ubiegłym roku było ok. 600 tys. dzieci objętych projektami sportowymi. ORLEN wspiera blisko 100 zawodników ponad 70 klubów sportowych, 11 związków i 2 komitety. Wsparcie dla sportowców z niepełnosprawnościami obejmuje blisko 5 tys. osób. ORLEN jest mecenasem międzynarodowych festiwali i konkursów, a także mecenasem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego w Warszawie i Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

– napisano.

źródło: Donald.pl

+1
2
+1
1
+1
3
+1
0
+1
2
+1
0
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również