polskaracja.pl: Nowa fala uchodźców przybędzie do Polski
źródło: Screen z kanału YouTube Miasto Kraków

Nowa fala uchodźców przybędzie do Polski? Minister spraw wewnętrznych tłumaczy

Wojna na Ukrainie powoduje prawdziwe spustoszenie w tym kraju. Zniszczeniu uległa duża część infrastruktury energetycznej, co przyczynia się do ogromnego dyskomfortu obywateli. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński rozmawiał z portalem i.pl i ostrzegł, że wkrótce do Polski najprawdopodobniej dotrze nowa fala uchodźców z Ukrainy.

Rosjanie konsekwentnie bombardują ukraińskie elektrownie. Minister spraw wewnętrznych przyznał, że za sprawą komplikującej się sytuacji możemy mieć niedługo w Polsce kolejną falę uchodźców.

– Nowa fala uchodźców może dotrzeć do Polski m.in. z powodu problemów energetycznych na Ukrainie czy eskalacji działań zbrojnych. Rosyjski agresor nieustannie bombarduje ukraińskie elektrownie, licząc, że brak zasilania zmusi Ukraińców do poddania się – powiedział Mariusz Kamiński.

– Pomimo tej sytuacji nie odnotowaliśmy zwiększonego ruchu na przejściach granicznych. Wiemy jednak, że ta sytuacja może się zmienić. Dlatego przygotowujemy się na różne scenariusze, a jednocześnie aktywnie pomagamy uchodźcom na miejscu, na Ukrainie – dodał szef MSWiA.

Uchodźcy z Ukrainy w Polsce

Od 24 lutego, czyli dnia, kiedy Rosjanie napadli na Ukrainę, granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 8,1 mln uchodźców z Ukrainy. O szczegółach informuje Straż Graniczna. Tylko minionej doby do naszego kraju przybyło 25,3 tys. uchodźców z okupowanego kraju.

Od początku całego konfliktu do Polski przybyło ponad 8,008 mln osób, które ratowały się przed wojną.

Na dzień 26 listopada z Polski do Ukrainy wyjechało 24,6 tys. osób. Łącznie od początku wojny na Ukrainę powróciło ponad 6,196 mln osób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Postawny mężczyzna rozniósł grupę ekologów. Tego nie przewidzieli [WIDEO]

źródło: i.pl / Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również