polskaracja.pl: Policja
źródło: pixabay.com

Nottingham: Kierowca furgonetki chciał staranować przechodniów. Został zatrzymany

Na ulicach brytyjskiego Nottingham doszło do tragedii. Policja o czwartej nad ranem otrzymała zgłoszenie o próbie staranowania przechodniów przez furgonetkę. W sprawie zatrzymano już podejrzanego.

Równolegle funkcjonariusze dostali informację o staranowaniu przez kierowcę furgonetki trójki przechodniów. Tym razem w innej lokalizacji. Prawdopodobnie te dwie sprawy są ze sobą powiązane. Kate Meynell z komisariatu policji powiedziała, że jest to przerażający i tragiczny incydent. “Zatrzymaliśmy jedną osobę” – ujawniła.

– Uważamy, że te trzy incydenty są ze sobą powiązane, zatrzymaliśmy mężczyznę. Śledztwo jest na wczesnym etapie, a zespół śledczych pracuje nad ustaleniem, co dokładnie się stało – podkreśliła policjantka.

Wiadomo, że sprawcą jest 31-letni mężczyzna.

Rishi Sunak: Szokujący incydent

Głos w sprawie incydentu zabrał premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak, który opublikował post na Twitterze.

– Chcę podziękować policji i służbom ratunkowym za nieustanną reakcję na szokujący incydent w Nottingham dzisiejszego ranka. Jestem na bieżąco informowany o rozwoju sytuacji. Policja musi mieć czas na wykonanie swojej pracy. Moje myśli są z rannymi oraz rodzinami i bliskimi tych, którzy stracili życie – czytamy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pałac Buckingham. Król Karol III zdecydował się na nietypowy krok. Nie robiono tego od 37 lat

źródło: Sky News / Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również