polskaracja.pl: Kreml
źródło: pixabay.com

Nie żyje ważny rosyjski minister. Tajemnicza śmierć na pokładzie samolotu

Nie żyje ważny rosyjski minister. W wieku 47 lat zmarłł wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Kuczerenko. Wiadomość tę potwierdziła służba prasowa rosyjskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wiadomo, że polityk poczuł się źle w czasie podróży samolotem. Wracał nim z Kuby na Kreml. Nie wiadomo, co było przyczyną jego śmierci. Jak podaje agencja informacyjna TASS, konieczne było awaryjne lądowanie. Pomimo szybkiej interwencji lekarskiej życia ministra nie udało się uratować.

– Sekretarz stanu – wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Federacji Rosyjskiej Piotr Aleksandrowicz Kuczerenko zmarł 20 maja – poinformowało rosyjskie Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Konieczne awaryjne lądowanie. Na pokładzie rosyjski minister

Kapitan samolotu został nagle powiadomiony o tym, że samopoczucie jednego z pasażerów gwałtownie się pogorszyło. Wtedy podjęto decyzję o awaryjnym lądowaniu w miejscowości Mineralne Wody.

– Na prośbę załogi zespół pogotowia ratunkowego został natychmiast wysłany na lotnisko. Lekarze weszli na pokład samolotu natychmiast po wylądowaniu i rozpoczęli reanimację. Medycy zrobili wszystko, co możliwe, aby uratować pacjenta, ale niestety zmarł – dodano w oficjalnym komunikacie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Załamanie pogody w całym kraju? Eksperci IMGW mówią o burzach i przymrozkach

źródło: wp.pl / Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również