Max Kolonko grozi Dudzie polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/OŚRODEKMONITOROWANIAZACHOWAŃRASISTOWSKICH

Max Kolonko nawołuje do zabicia Dudy? “Ja cię zap***dolę po prostu”

Dziennikarz Mariusz Max Kolonko znany w Polsce ze swojego kanału w serwisie Youtube opublikował na Twitterze kontrowersyjne nagranie. Na zamieszczonym filmiku jawnie ogłasza, że zamorduje prezydenta Dudę. Sprawa ma swoje podłoże w tragicznym wypadku w Legnicy.

Nagranie “Mad Maxa” szybko zdobyło popularność w Internecie, a razem z nim zainteresowanie służb. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie do prokuratury dotyczące publicznego nawoływania do zabójstwa.

Wideo Kolonki dotyczyło tematu wypadku z Legnicy, w którym pijany Ukrainiec śmiertelnie potrącił 21-letnią dziewczynę. Dalej na nagraniu Max Kolonko mówi o “prezydenckim” obowiązku, jakim jest egzekucja sprawcy wypadku.

– Obywatel Duda będzie pojmany i przekazany wagnerowcom i wydalony z kraju. Ty nie jesteś Polakiem, będziesz przekazany wagnerowcom i to jest gest humanitarny z mojej strony. Dlatego, że jeśli ty trafisz do naszych ludzi, to ty będziesz umierał długo, ja ci to mówię. (…) Jeżeli ktoś będzie mówił, że to są groźby karalne, to mam to w dpie. Ja mówię, co będzie. Ja mówię, co zrobię z tobą Duda, ja cię zap**dolę po prostu

– mówił Max.

Ośrodek Monitorowań bierz się za Mad Maxa

OMZRiK poinformował, że w związku z tym nagraniem złoży zawiadomienie do prokuratury wraz z wnioskiem o ekstradycję Kolonki.

– Skrajnie prawicowy bloger Mariusz Kolonko pseudonim “Max” nawołuje publicznie do zamordowania Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Składamy do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z wnioskiem o wszczęcie postępowania ekstradycyjnego w sprawie tego sprawcy. Można Andrzeja Dudę lubić lub nie, zgadzać się z jego poglądami lub uważać je za szkodliwe i populistyczne. Jednak nawoływanie do zabójstwa tego człowieka jest ciężkim przestępstwem i powinno być ścigane z całą surowością prawa

– napisało przedsiębiorstwo.

źródło: Donald.pl

+1
2
+1
0
+1
2
+1
8
+1
3
+1
4
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również