Kaczyński - polskaracja.pl
źródło: Kaczyński na spotkaniu z aktywem partyjnym - polskaracja.pl

Kaczyński dzieli Polaków dużo bardziej niż Donald Tusk. Tego zdania jest 40 procent Polaków

Kaczyński zdaniem 40 procent ankietowanych miał w ostatnich latach doprowadzić do głębokich podziałów społecznych. Polityczna strategia “dziel i rządź” przywódcy grupy trzymającej władzę spolaryzowała naród – wynika z najnowszego badania SW Research dla “Rzeczpospolitej”.

Kaczyński dzieli naród bardziej niż przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk – uważa 40 procent ankietowanych. 20 procent stwierdziło natomiast, że za polaryzację odpowiada lider Platformy Obywatelskiej. “Rzeczpospolita” podjęła temat po niedwnej wypowiedzi przywódcy w Radomiu. Kaczyński przekonywał aktyw partyjny, że pierwsze podziały zaczęli wszczynać polityczni przeciwnicy PiS.

Kaczyński zrzuca odpowiedzialność na opozycję

W swojej retoryce prezes nowego państwa twierdzi, że to nie pisowcy odpowiadają za antagonizowanie Polaków.

– Naród jest podzielony, ale nie przez nas. W 2005 roku mieliśmy z drugą stroną iść razem, budować IV RP, porzucić postkomunizm. Później przyszły wybory, które wygrał prezydent Lech Kaczyński i PiS. I rozpoczął się atak

– przekonywał w Radomiu Kaczyński.

SW Research na zlecenie “Rz” przeprowadziło sondaż, który stoi w kontrze do słów przywódcy. Polacy częściej stwierdzają, że głównym winowajcą jest Kaczyński (40,5%). 26,5% respondentów uważa, że podziałów w równym stopniu dokonują zarówno przywódca jak i Donald Tusk. 20,7% wychodzi z założenia, że polskie społeczeństwo jednak bardziej dzieli Donald Tusk. 9,7% badanych nie ma zdania na ten temat, a 2,6% uważa, że żaden z polityków nie dzieli Polaków.

– Niemal co druga osoba badana (49%) posiadająca wykształcenie wyższe jest zdania, że Jarosław Kaczyński bardziej dzieli Polaków niż Donald Tusk. Na Jarosława Kaczyńskiego wskazuje także taki sam odsetek badanych osiągających dochód powyżej 5000 zł netto oraz nieco mniejszy odsetek (48%) badanych mieszkających w miastach o wielkości powyżej 500 tys. mieszkańców

– wskazuje Małgorzata Bodzon z SW Research

źródło: Rzeczpospolita

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również