polskaracja.pl: Iga Świątek przegrała
źródło: Screen z kanału YouTube

Iga Świątek poza Wimbledonem! Nie poradziła sobie z silniejszą rywalką

Iga Świątek pomimo ogromnych starań przegrała pojedynek z Eliną Switoliną w ćwierćfinale Wimbledonu. Ukrainka zwyciężyła pierwszą partię 7:5, natomiast drugi set przypadł już polskiej zawodniczce 7:6. O wszystkim zdecydował trzeci set, w którym Switolina odniosła miażdżące zwycięstwo 6:2.

Porażka Igi Świątek w ćwierćfinale sugeruje, że po londyńskim turnieju może utracić pierwsze miejsce w rankingu WTA. Nastąpi to w przypadku, gdy w Wimbledonie zwycięży Aryna Sabalenka. Mecz z Eliną Switoliną zaczął się bardzo dobrze. Ukrainka wykorzystała jednak słabsze momenty polskiej tenisistki, usypiając jej czujność. Pod koniec meczu sytuacja była już dla Igi bardzo trudna, ponieważ Switolina po wygraniu trzeciego gema objęła silne prowadzenie.

Jest komentarz Świątek

Polka pozytywnie wypowiedziała się na temat starszej koleżanki po fachu. Przyznała, że ta ma szansę na wygranie wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego w Wielkiej Brytanii.

-Byłoby wspaniale zobaczyć, jak Elina wygrywa Wielki Szlem po tym, jak została matką. Będę ją wspierać, powiedziałam jej przy siatce, że mam nadzieję, że to zrobi. Wiem, że bardzo tego chce – powiedziała raszynianka.

-Może to nie był mój najlepszy występ, ale wiem, że dałam z siebie wszystko. Trochę łatwiej pogodzić się z porażką, gdy przegrywa się z kimś, kogo się lubi. Będę jej kibicować – dodała.

źródło: RMF FM / sport.pl