polskaracja.pl: Straż graniczna zaatakowana
źródło: Screen z kanału YouTube Podlaskie24

Gorące wieści z granicy polsko-białoruskiej. Są doniesienia o kolejnych incydentach

Na profilu Straży Granicznej regularnie pojawiają się doniesienia o nowych incydentach. Z najnowszego raportu wynika, że do Polski próbowały nielegalnie przedostać się 43 osoby.

Na terenie placówki SG w Płaskiej dokonano zatrzymania sześcioosobowej grupy migrantów, wśród której byli obywatele Etiopii, Kamerunu, Senegalu i Sudanu. W lipcu zarejestrowano łącznie 555 prób nielegalnego przekroczenia granicy. W maju było to ok. 3 tys., natomiast w czerwcu ponad 2 tys. 860.

Powstanie zapory elektronicznej

Przypomnijmy, że w 2022 roku na długości 186 km z Białorusią zbudowano stalową zaporę o wysokości 5,5 m. Uzupełniono ją zaporą elektroniczną, wyposażoną w system kamer i czujników zajmującą 206 km. Użytkują ją polskie służby graniczne. W ochronie granicy funkcjonariuszom z Podlaskiego i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pomogą wkrótce policjanci z oddziałów prewencji oraz kontrterroryści. Łącznie około 500 osób zostanie skierowanych na patrole.

Aktualnie do odwołania zamknięte pozostają wszelkie drogowe przejścia graniczne z Białorusią. Otwarte są tylko przejścia kolejowe w Siemianówce i Kuźnicy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tajemnicza śmierć młodego mężczyzny we Wrocławiu. Miał na głowie worek?

źródło: Twitter / isokolka.eu

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również