polskaracja.pl: Wydano ostrzeżenie i wycofano popularny lek
źródło: pixabay

Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu popularnego leku. Wydano ostrzeżenie

Główny Inspektor Farmaceutyczny przekazał informację o wycofaniu popularnego leku przeciwbólowego zawierającego morfinę. O jaki produkt chodzi?

GIF uzasadnił swoją decyzję brakiem spełniania przez lek odpowiednich wymagań jakościowych. Podaje konkretną informację, mówiąc o „braku możliwości sprawnego otwierania ampułek leku, kruszenie się szkła, powodujące zranienie personelu medycznego.” Wiadomo, że ampułki leku miały kruszyć się przy ich otwieraniu, co mogło skutkować zagrożeniem życia i zdrowia pacjentów.

Wycofano popularny lek przeciwbólowy

“MORFİN HİDROKLORÜR Osel 0.01 g/1 ml (Morphine Hydrochloride), roztwór do wstrzykiwań, 10 ampułek po 1 ml
numer serii: 21646005; data ważności: 30.11.2024 r.
podmiot odpowiedzialny: OSEL İlaç San. ve Tic. A.Ş., Turkey
podmiot, który uzyskał zgodę Ministra Zdrowia na czasowe dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego: Zakłady Farmaceutyczne „Polpharma” S.A., z siedzibą w Starogardzie Gdańskim” – czytamy na stronie leksykon.com.pl.

Jak działa wspomniany lek? Jego substancją czynną jest morfina, która należy do grupy narkotycznych środków przeciwbólowych. Wykorzystuje się go przy uśmierzaniu bólu po upadkach, złamaniach, urazach, kolce nerkowej, bólach wywołanych chorobą nowotworową, czy bólach pooperacyjnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wypadek z udziałem kremlowskiego śmigłowca. Sieć obiegły zdjęcia

źródło: Twitter / se.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również