Duda podpisał postanowienie o przyszłości wojska polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/GameSpotTrailers, PrezydentRPAndrzejDuda

Andrzej Duda zapowiada utworzenie polskich wojsk cyberprzestrzeni i kosmicznych

W piątek 31 marca Andrzej Duda podpisał postanowienie w sprawie głównych kierunków rozwoju Sił Zbrojnych RP oraz ich przygotowań do obrony państwa na lata 2025-2039. Ponadto, prezydent ogłosił poszerzenie Wojska Polskiego o komponent wojsk cyberprzestrzeni oraz… kosmicznych.

Andrzej Duda zapowiedział w piątek utworzenie polskich wojsk cyberprzestrzeni i kosmicznych. Odlotowy pomysł zbiegł się nieco z Prima Aprilis, który wypadał w sobotę.

Polacy polecą w kosmos?

Podczas konferencji wypowiedział się również minister obrony narodowej Błaszczak, który przekonywał jak ważne jest nowoczesne i silne wojsko. Wojna za naszą wschodnią granicą to zdaniem pisowców jeden z najważniejszych argumentów do zwiększenia finansowania polskiej obronności.

Podpisany dokument określa dalsze ścieżki rozwoju dla wojska w Polsce. Będzie on wydawany co 4 lata w zaktualizowanej formie, by lepiej badać potrzeby dla coraz lepszego funkcjonowania służb.

– Kierunki rozwoju Sił Zbrojnych będą oparte na dotychczasowym fundamencie: lądowym, morskim i powietrznym, tak jak to od dziesięcioleci w naszym wojsku wygląda. […] Ale do tego dochodzą także i nowe komponenty: wojska cyberprzestrzeni, po drugie wojska kosmiczne

– zapowiadał i obiecywał prezydent.

źródło: Donald.pl

+1
0
+1
0
+1
7
+1
2
+1
0
+1
4
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również