polskaracja.pl: Konfederacja
źródło: Screen z Facebooka

Dobre wiadomości. Profil Konfederacji po trzech miesiącach wraca na Facebooka

Media obiegły pozytywne wiadomości. Po trzech miesiącach blokady profil Konfederacji powrócił na Facebooka. O szczegółach poinformował minister cyfryzacji Rzeczypospolitej Polskiej Janusz Cieszyński.

– Presja ma sens. Profil Konfederacji na Facebooku wraca. Możemy się nie zgadzać, ale dla @pisorgpl wolność słowa zawsze będzie najważniejsza – przekazał.

Do dyskusji szybko włączył się redaktor naczelny nczas.com Tomasz Sommer, który nawiązał do problemów serwisu.

– Panie Cieszyński a blokadę z http://nczas.com to kiedy PiS w końcu zdejmie? Tu nie trzeba żadnej presji. Wystarczy kazać bezpiece zdjąć blokadę – napisał.

Cenzura Konfederacji na Facebooku

Przypomnijmy, że profil Konfederacji został zbanowany na Facebooku 5 stycznia. Obserwowało go wtedy ponad 670 tys. osób. Administratorzy Facebooka tłumaczyli, że partia złamała regulamin, przekazując informację na temat koronawirusa i siejąc tym samym medyczną dezinformację. Poseł formacji Krzysztof Bosak komentował wówczas, że jest to próba ingerencji w demokrację.

Wówczas również sprawa była komentowana przez Cieszyńskiego, który zapowiadał, co zamierza zrobić Meta.

-Otrzymałem informację o tym, że Meta planuje dziś zdjąć fanpage Konfederacji. Możemy mieć różne poglądy, nie ma zgody na równych i równiejszych w sieci – mówił pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Cena frytek na festynie w jednej z podwarszawskich miejscowości. Blogerka oniemiała

źródło: Cyberdefence24.pl / Polsat News

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również