Młodzież nie lubi Czarnka polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/RMF24

Czarnek powszechnie pogardzany przez młodzież? Za ministrem edukacji nie przepada 80% pytanych

Wirtualna Polska z okazji rozpoczętego już roku szkolnego, przygotowała sondaż dotyczący opinii na temat Czarnka. Okazuje się, że duża część pytanych nie ufa ministrowi, w szczególności jest to młodzież. 58% badanej młodzieży ocenia jego rządy nad edukacją “zdecydowanie źle”.

Czarnkowi nie ufa aż 61% badanych: 46,9% ocenia go “zdecydowanie źle”, a 14,4% “raczej źle”. “Raczej dobrze” ocenia go 11,7% responentów, a 15% “zdecydowanie dobrze”. 12% badanych nie ma zdania na temat ministra. Okazuje się też, że najgorsze opinie na temat Czarnka mają uczniowie i studenci. 58% respondentów w wieku 18-29 lat ocenia go “zdecydowanie źle”, a 26% “raczej źle”. Na opcje “zdecydowanie dobrze” nie zdecydował się żaden pytany.

Polskie szkolnictwo kuleje

Estońska United Surves przeprowadziła dla Wirtualnej Polski sondaż, w którym zapytano Polaków jak oceniają rządy Czarnka. 37,8% uważa, że szkoła zmieniła się “zdecydowanie na dobrze”, a 17,6%, że “raczej na gorsze”. 9,8% badanych wskazało natomiast, że pod rządami Czarnka edukacja zmieniła się “raczej na lepsze”, a 6,5%, że “zdecydowanie” na lepsze. Uczniowie i studenci jasno określili, że w polskiej edukacji pogorszyło się. 84% negatywnie oceniło zarządzanie ministra.

Obecnie w nowym roku szkolnym w planach lekcji w szkołach średnich pojawi się nowy przedmiot: Biznes i zarządzanie. Ten ma zastąpić podstawy przedsiębiorczości. Ponadto, pojawiło się wiele zmian w podstawach programowych.

źródło: Donald.pl

+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
4
+1
0
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również