polskaracja.pl: Była premier Szkocji zatrzymana
źródło: Screen z kanału YouTube

Była premier Szkocji Nicola Sturgeon aresztowana przez policję

– Była premier Szkocji Nicola Sturgeon została w niedzielę aresztowana. Zatrzymanie ma związek ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości finansowych w kierowanej przez nią przez ponad osiem lat Szkockiej Partii Narodowej – informuje BBC.

Doniesienia te zostały potwierdzone przez szkocką policję, która wydała oświadczenie.

– 52-letnia kobieta została dziś, w niedzielę 11 czerwca 2023 r., aresztowana jako podejrzana w związku z trwającym dochodzeniem w sprawie finansowania i finansów Szkockiej Partii Narodowej. Kobieta przebywa w areszcie i jest przesłuchiwana przez detektywów Police Scotland – przekazali funkcjonariusze w oficjalnym piśmie.

Była premier Szkocji zatrzymana

Wiadomo, że Nicola Sturgeon zgodziła się na współpracę w dochodzeniu i jak zapewniła, nie zamierza niczego utrudniać służbom. Tego samego dnia opuściła areszt, bez żadnych zarzutów. “52-letnia kobieta, która została dzisiaj aresztowana, została zwolniona bez postawienia zarzutów w oczekiwaniu na dalszy etap śledztwa” – podała policja.

W tym samym roku aresztowano Petera Murrell’a, który jest mężem zatrzymanej. Przez wiele lat pełnił on obowiązki dyrektora wykonawczego Szkockiej Partii Narodowej. Mężczyzna również został szybko wypuszczony bez postawienia mu zarzutów. Śledztwo dotyczy kwoty 600 tys. funtów, które miały zostać przeznaczone na kampanię na rzecz niepodległości Szkocji. Podejrzewa się jednak, że zostały spożytkowane w inny sposób. Policja prowadzi śledztwo ws. od 2021 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Iga Świątek wygrała w Paryżu. Polka zarobiła prawdziwą fortunę

źródło: Onet / TVN24

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również